10 Popularne rasy dużych, puszystych białych psów, które skradną twoje serce

Opublikowano: 11 maja 2023 | Zaktualizowano: 11 maja 2023
5 min czytania |
Spis treści

Planujesz zaadoptować nowego szczeniaka? Spójrz na poniższe rasy dużych, puszystych, białych psów!

Jest coś wyjątkowego w psach o jednym kolorze. Ich monochromatyczny wygląd sprawia, że są one czyste, majestatyczne i królewskie.

A gdy są duże, przyciągają jeszcze większą uwagę, niezależnie od koloru. Jeśli kiedykolwiek widziałeś dużego, puszystego, białego psa, wiesz, jak ta biel kontrastuje z ich ciemnymi oczami i przyciąga.

Jeśli zakochałeś się w uroku dużego, puszystego, białego psa, oto kilka ras, które mogą cię zainteresować, aby dodać je do swojej rodziny.

Pudel

Biały pudel

Chociaż nie wszyscy pudle są białe, zasługują zdecydowanie na wzmiankę w kategorii “duże, puszyste, białe psy”. Pomimo istnienia również pudli zabawkowych i miniaturowych, pudel waży średnio 65 funtów i osiąga średnią wysokość wynoszącą 20 cali.

Ich kręcone futro wymaga regularnej pielęgnacji, aby zapobiec plątaniu się, ale nie tracą sierści, co jest zaletą.

Pudle są inteligentne, kochające i lojalne wobec swoich właścicieli. Brak linienia futra w połączeniu z ich osobowością sprawia, że są popularnym wyborem ras.

Jeśli kiedykolwiek widzisz rasę psa z końcówką “doodle” w nazwie, oznacza to, że jest to krzyżówka z pudlem. Przykładami są Goldendoodle, Labradoodle i Sheep-a-doodle.

Samoyed

Samojed

Samojedy nie są zbyt duże pod względem wielkości, ale ich futro może sprawiać, że wydają się większe, niż są naprawdę. Pochodzą z Syberii, gdzie były używane do polowań i ciągnięcia ciężkich ładunków w warunkach zimna i śniegu.

Mimo że są pięknymi psami, to wymagają regularnej pielęgnacji i szczotkowania, a także tracą dużo sierści. Jeśli potrafisz poradzić sobie z tym futrem i ich energią, Samojed może być kochającym i inteligentnym zwierzakiem.

Pirenejski Pies Górski

Pirenejski Pies Górski

Pirenejski Pies Górski to bardzo duże psy, które osiągają średnią wysokość w kłębie wynoszącą 30 cali i średnią wagę 100 funtów. Podobnie jak Samojed, ich długie, szorstkie futro sprawia, że wydają się jeszcze większe.

Są przyzwyczajone do samotności, ponieważ były hodowane do pilnowania owiec. Mają bardzo spokojny temperament, choć ta spokojność może zniknąć, gdy zostaną powierzone zadania ochrony rodziny.

Mimo to są dobrymi psami rodzinnymi, które nie wymagają zbyt wiele uwagi, poza regularną pielęgnacją. Pirenejski Pies Górski potrzebuje regularnego szczotkowania, aby zmniejszyć wypadanie sierści.

Clumber Spaniel

Spaniel

Największym przedstawicielem rodziny spanieli jest Clumber Spaniel, który średnio waży 85 funtów i mierzy 18-20 cali w kłębie. Mają one podobieństwo do Labrador Retrievera pod względem twarzy, ale ich sylwetka jest bardziej masywna, a nogi krótsze.

Podobnie jak Labrador Retriever, są spokojne, inteligentne i przyjazne. Ich długie, jedwabiste futro wymaga regularnego szczotkowania, przynajmniej raz w tygodniu, aby utrzymać wypadanie sierści pod kontrolą.

Kuvasz

Kuvasz

Kuvasz przypomina Clumber Spaniela, ale jest znacznie większy, osiągając średnio 110 funtów. Początkowo były wykorzystywane na Węgrzech do ochrony bydła przed wilkami. Ich błyszczące białe futro pomagało rolnikom odróżnić je od drapieżników.

Kuvasze są odważne i lojalne wobec swoich rodzin, ale mogą być trudne do tresury, mimo swojej inteligencji. Nie nadają się do małych mieszkań i ogrodów, potrzebują dużo miejsca do poruszania się, aby uniknąć nudy i niszczenia rzeczy.

Korzystnie wpływa na nie codzienne bieganie lub długi spacer.

Chart afgański

Chart afgański

Charty afgańskie swą nazwę zawdzięczają Afganistanowi, gdzie były hodowane do polowania na duże zwierzęta. Potrafiły to robić dzięki swojej zdolności do biegu z dużą prędkością na długie dystanse.

Ich wielkość jest duża jedynie w porównaniu do wzrostu, gdyż osiągają one 28 cali w kłębie. Mimo to, średnio ważą jedynie 60 funtów, co jest na niższym końcu skali w kategorii dużych psów.

Ich futro jest długie i jedwabiste, zazwyczaj białe, chociaż niektóre charty afgańskie mają brązowe lub mieszane umaszczenie. Afgańskie charty są wiernymi, kochającymi i zabawnymi zwierzakami dla odpowiednich osób, które są gotowe zapewnić im dużo stymulacji umysłowej i aktywności fizycznej.

Komondor

Komondor

Komondor ma unikalny wygląd dzięki swojej długiej, białej sierści, która samoistnie formuje długie kędziory. Z wyglądu nie spodziewalibyśmy się, że są to psy stróżujące, zwłaszcza z długimi kędziorami zwisającymi na twarzy.

Jednak pierwotnie były wykorzystywane do pilnowania owiec, a ich biała, kędzierzawa sierść doskonale im w tym pomagała. Jeśli chodzi o rozmiar, średnio ważą 110 funtów i osiągają około 28 cali w kłębie.

Są dobrymi, czułymi psami rodzinnymi i nie wymagają zbyt dużo aktywności fizycznej. Jednak są bardzo opiekuńcze wobec swojej rodziny, dlatego potrzebują dużo socjalizacji w okresie szczenięcym, aby nie postrzegać obcych jako zagrożenia.

Słowacki Cuvac

Słowacki Cuvac

Słowackie Cuvacy również są rasami, które były hodowane do pilnowania bydła i zachowały swoje instynkty stróżujące przez całe swoje istnienie. Ich puszyste futro może trochę linieć, ale nie wymagają zbyt dużo pielęgnacji.

Przeciętnie mają 24 cale w kłębie i ważą około 100 funtów, ich imponujący wygląd idzie w parze z ich odwagą.

Są również bardzo opiekuńcze wobec swojej rodziny. Słowackie Cuvacy czują się najlepiej w dużym domu z dużym ogrodem do spacerów. Daj im kilka kurczaków lub kóz do ochrony, a będą jeszcze szczęśliwsze.

Jaki jest najdroższy pies na świecie?

Ceny psów różnią się w zależności od rasy, płci i wielu innych czynników. Obecnie jednymi z najdroższych ras psów na świecie są Samojed, Chow Chow i Do-khyi (Dogue du Tibet).

Ile kosztują, pytasz? Cóż, jeden Do-khyi został sprzedany za 1,9 miliona dolarów przez bogatego chińskiego biznesmena.

Jaki jest największy duży, puszysty pies?

Jeśli mówimy o wszystkich największych dużych, puszystych psach, nie tylko białych, kilka z nich to:

  • Pirenejski Pies Górski
  • Berner Sennenhund (Bouvier bernois)
  • Nowofundland
  • Do-khyi (Dogue du Tibet)
  • Eurasier

Jaki jest duży, biały, puszysty pies, który przypomina wilka?

Jeśli szukasz dużego, białego, puszystego psa, który przypomina wilka, to jest to Samojed. Samojedy mają gęste, białe, puszyste futro.

Ich spiczaste uszy, głowa w kształcie klinu i zwinięty ogon nadają im nieco wilczy wygląd.

Nie są tylko puszyste, ale są także inteligentne, lojalne i czułe. Jeśli rozważasz adopcję nowego zwierzaka, te białe, puszyste psy mogą być doskonałym dodatkiem do rodziny.

Są jak duże, białe pluszowe misie. Są łagodne i zabawne, a nawet mogą cię chronić jako psy stróżujące lub ochronne.

Ale z dużą uroczystością idą duże obowiązki. Jako właściciele zwierząt musimy dbać o zachowanie miękkości ich futra.

popular post

Dlaczego pies tak dużo liże? Wyjaśniamy

Niektórzy właściciele zwierząt domowych mogą to lubić, ale wielu z nas jest …

Czytaj dalej

Wymioty u psa: Przyczyny, objawy, diagnoza i leczenie

Doświadczeni właściciele psów wiedzą, że nasze futrzane przyjaciółki jedzą …

Czytaj dalej

Mój pies wymiotuje żółtą pianą: Co powinienem zrobić?

Wymiotowanie, choć nieprzyjemne, zdaje się przydarzać każdemu od czasu do czasu, …

Czytaj dalej

Co podać psu na problemy żołądkowe: środki łagodzące chorobliwe dolegliwości brzucha

Czy twój pies ma problemy z żołądkiem? Zazwyczaj psy jedzą trawę, aby oczyścić …

Czytaj dalej

Metody treningu agresywnego psa: Skuteczne wskazówki

Większość czasu, gdy widzisz agresywnego psa, nie urodził się w taki sposób. …

Czytaj dalej

17 wskazówek dotyczących treningu agresywnych psów: ważne sekrety pracy z agresywnym psem

Dla większości właścicieli psów nie ma nic bardziej niepokojącego ani bardziej …

Czytaj dalej

Jak skutecznie schłodzić psa w upalne dni - proste sztuczki

Jestem pewien, że zgodzisz się ze mną, gdy powiem: Nie ma nic gorszego niż …

Czytaj dalej

Ranking najlepszych zabawek dla szczeniaka 2023

Wybór zabawki dla szczeniaka to bardzo ważna decyzja i warto ją podjąć na …

Czytaj dalej

Najlepsza smycz dla psa. Ranking 2023

Czy Ciebie też męczy wychodzenie z psem na spacer ze swoją starą smyczą? Pies …

Czytaj dalej