Wybór zabawki dla szczeniaka to bardzo ważna decyzja i warto ją podjąć na wczesnym etapie rozwoju psiaka. Niezwykle ważne jest, abyś był przygotowany na pierwszy etap. Poniżej zebraliśmy listę najlepszych zabawek dla szczeniąt i podajemy kilka rad.


TOP 5 NAJLEPSZYCH ZABAWEK DLA SZCZENIAKA

(Opis i oceny w dalszej części tekstu)


1. Klasyczny gryzak Kong różne rozmiary

Klasyczny gryzak Kong różne rozmiary

Zobacz na Amazon.pl

2. Nylabone klucze - gryzak dla ząbkujących psów

klucze gryzak dla szczeniaka

Zobacz na Amazon.pl

3. Wytrzymały sznur do ciągnięcia Mammoth

[wytrzymały sznur do ciągnięcia

Zobacz na Amazon.pl

4. Kostka-zabawka dla psa do wypełnienia smakołykami

kong kostka na smakołyki

Zobacz na Amazon.pl

5. Nylabone ekstremalnie wytrzymała kość do gryzienia

wytrzymała kość do gryzienia nylabone

Zobacz na Amazon.pl

Spis Treści

  1. Nylabone klucze, gryzak do ząbkowania o różnych smakach

  2. Klasyczny KONG do wypełnienia chrupkami, karmą, przysmakami

  3. Mammoth sznur do ciągnięcia

  4. Kostka-zabawka dla psa KONG Kostka do wypełnienia chrupkami, karmą, przysmakami

  5. Nylabone DuraChew ekstremalnie wytrzymała kość do żucia

Pytania i odpowiedzi

Nylabone klucze, gryzak do ząbkowania o różnych smakach

klucze gryzak dla szczeniaka

Zobacz na Amazon.pl

Klucze do szczenięcego szczęścia: żuj, żuj, baw się! Gryzaki firmy Nylabone są wykonane z miękkiego, termoplastycznego polimeru, który jest bezpieczny dla ząbkujących szczeniąt bez stałych zębów.

To świetna zabawka, która została stworzona specjalnie dla szczeniąt w okresie ząbkowania. Jest specjalnie zaprojektowana i ma mnóstwo korzyści, które pomogą im przejść przez ten proces.

Wypukłości i wypustki pomagają w czyszczeniu zębów, zmniejszaniu płytki nazębnej i kamienia nazębnego oraz prawidłowej higieny jamy ustnej.

Zaspokaja potrzeby Twojego ząbkującego szczeniaka zabawką, która jest bezpieczna i zaprojektowana dla zwierząt, które nie mają stałych zębów.

Nie jest przeznaczony dla silnych żucia ani szczeniąt z dorosłymi zębami. Każdy pies bawi się inaczej, a ponieważ nie wszystkie zabawki są sobie równe, zawsze najlepiej jest uważnie obserwować szczeniaka na wypadek, gdyby coś się stało.

Klasyczny KONG do wypełnienia chrupkami, karmą, przysmakami

Klasyczny gryzak Kong różne rozmiary

Zobacz na Amazon.pl

Zabawka dla psa Puppy KONG jest dostosowana do zębów rosnącego szczeniaka, z unikalną formułą całkowicie naturalnej gumy. Pomaga nauczyć właściwego żucia, jednocześnie oferując wzbogacenie i zaspokajając instynktowne potrzeby młodego szczenięcia.

Naprawdę fajną rzeczą w większości zabawek Kong jest to, że zwykle można je wypełnić jakimś smakołykiem.

Ja zwykle wypełniam swoje masłem orzechowym lub suszonym mięsem. Za każdym razem, gdy to robię, moj psiak jest zajęty godzinami.

To doskonała zabawka, która przetrwa kilka lat, nawet jeśli szczeniak przestanie być szczeniakiem.

Mammoth sznur do ciągnięcia

wytrzymały sznur do ciągnięcia

Zobacz na Amazon.pl

Dostępna w wielu rozmiarach, będzie idealna dla Twojego szczeniaka i będzie służyć przez całe życie psiaka.

Wiele psów uwielbia zabawę w przeciąganie liny. Używając tej zabawki możesz bawić się ze szczeniakiem w przeciąganie liny, jeśli chcesz.

Sznur do ciągnięcia pomaga usuwać zanieczyszczenia z zębów, jak i pomiędzy nimi. Podwójny plus!

Nitkowanie pomaga zachować zdrowe zęby i dziąsła. Można go też prać w pralce, więc nie musisz się martwić, że stanie się zbyt brudny, żeby go używać.

Kostka-zabawka dla psa KONG Kostka do wypełnienia chrupkami, karmą, przysmakami

kong kostka na smakołyki

Zobacz na Amazon.pl

KONG Puppy Goodie Bone jest idealna dla ząbkujących szczeniąt. Wypełnij ulubionym przysmakiem a kostka zapewni rozrywkę Twojemu energicznemu szczeniakowi, jednocześnie poprawiając jego rozwój intelektualny.

Miękki gumowy materiał tej kości doskonale łagodzi dziąsła, dzięki czemu szczeniak może gryźć, jak mu się podoba. Pomoże Ci zająć szczeniaka na wiele godzin, gdy Ciebie nie ma.

Nylabone ekstremalnie wytrzymała kość do gryzienia

wytrzymała kość do gryzienia nylabone

Zobacz na Amazon.pl

Ta kość jest w stanie wytrzymać szczęki dużych szczeniąt i potężne żucie. Jest wykonana z mocnego nylonu przeznaczonego dla najbardziej zapalonych i najsilniejszych przeżuwaczy.

Jest dostępna w różnych rozmiarach, od małych dla małych szczeniąt po gigantyczne dla większych ras. Zabawka może być nieodpowiednia dla młodych psów mniejszych ras ze względu na wielką twardość.

DuraChew zapewni rozrywkę nawet najbardziej entuzjastycznemu psiakowi przez wiele godzin. Zawsze powinieneś obserwować swojego psa, gdy bawi się nylonowymi zabawkami, ponieważ są one podatne na odpryski i mogą być niebezpieczne. Wyrzuć zabawkę, gdy zaczyna wykazywać oznaki zużycia.


Na co zwrócić uwagę wybierając zabawkę dla szczeniaka?

Szczeniaki uwielbiają żuć. Żucie jest wpisane w instynkt psiaka. Działa to uspokajająco, relaksuje i odpręża naszego pupila.

Ponieważ przeżuwanie jest w zasadzie nieuniknione, dobrze jest traktować je również jako szansę na nauczenie psa dobrego zachowania.

Bycie szczeniakiem to również czas ząbkowania u naszego czworonoga. Wyrzynanie się zębów może być bolesne i dokuczliwe warto więc zadbać o komfort naszego przyjaciela i znaleźć mu coś do żucia. Przeżuwanie pomoże złagodzić niepokój i stres.

Proces ząbkowania trwa dość długo, bo nawet aż do 9 miesiąca życia, a żucie bardzo prawdopodobnie będzie jednym z ulubionych zajęć Twojego psiaka. Mając to na uwadze, ważne jest, aby zainwestować w dobrej jakości zabawki do żucia. Takie, które będą służyć przez dłuższy czas i nie zepsują się podczas konfrontacji ze zmotywowanym lub mocno zdenerwowanym psiakiem.

Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jakie zabawki pomogą w procesie ząbkowania, a w międzyczasie nie zaszkodzić szczeniakowi.

Żucie pomaga również skierować energię, której normalnie pies mógłby użyć do siania spustoszenia. Pomaga nawet w prawidłowym rozwoju mięśni szczęki.

Kupując zabawki do żucia, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii: materiał, kształt, jakość, cenę itp. Dlaczego więc te rzeczy są ważne? Cóż, zacznijmy od materiału. Zrozumienie, jakiego materiału użyć, rozwiąże większość twoich problemów.


Z jakiego materiału kupić zabawkę dla szczeniaka?

Gumowe zabawki

Większość zabawek dla psów zaprojektowanych do żucia jest wykonana z lepszej lub gorszej jakości gumy. Dobrej jakości gumowa zabawka jest prawie że niezniszczalna i będzie służyć Twojemu przeżuwaczowi latami.

Dobrym rozwiązaniem są gumowe zabawki z miękkimi, plastycznymi krawędziami, które są gładkie i nieostre. Miękkie gumowe zabawki są również świetne dla ząbkujących szczeniąt!

Liny lub lino podobne materiały.

Zabawki linowe to kolejna popularna zabawka dla psów. Są one trwałe, łatwe w czyszczeniu i stosunkowo bezpieczne.

Nawet jeśli Twój pies zje kilka nitek bawełnianej liny, prawdopodobnie nic mu się nie stanie. Co więcej, większość zabawek linowych możesz użyć także do zabawy w przeciąganie liny, zapewniając rozrywkę Twojemu psiakowi, jak i Tobie!


W jakim kształcie kupić zabawkę dla psa?

Kształt zabawki jest bardzo ważny. Przede wszystkim nie może ona być zbyt duża lub mała, powinna łatwo mieścić się do pyska. Warto zwrócić uwagę czy kształt zabawki będzie odpowiedni i czy nasz pies będzie mógł swobodnie chwycić ją do pyska.

Jeśli będzie zbyt duża lub za mała Twój pies nie będzie chciał się nią bawić. Zabawa złego rozmiaru zabawką może skończyć się połknięciem, jeśli będzie zbyt mała lub naprężeniem szczęki.

Na rynku dostępne są gryzaki w kształcie kostki, piłki, owalu, a nawet innych zwierząt. My polecamy te o prostej budowie.


mały piesek z piłką w pysku

Jakość

Jakość zabawki jest bardzo ważna. To, ile zapłacimy często będzie odzwierciedlone w trwałości produktu. Na przykład zabawki z grubej gumy będą nas kosztować więcej niż te z winylu, pluszu lub lateksu.

Dobrej jakości gumowa zabawka wytrzyma o wiele więcej i dłużej niż marnej jakości odpowiedniki. Twój pies przetestuje ją w każdy możliwy sposób i raczej nie będzie się przejmował czy ją przegryzie lub nie. Warto o tym pamiętać i zainwestować w lepszej jakości zabawkę, która posłuży na lata.

Gumowa zabawka może wytrzymać kilka dobrych lat, a pluszowa lub winylowa będzie zniszczona nawet po kilku dniach. W efekcie stale kupując tańsze zabawki co kilka miesięcy lepiej zainwestować raz a dobrze. Zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Nie mówię, że nie można znaleźć zabawek do żucia za mniejsze pieniądze, ale zabawki lepszej jakości są zwykle znacznie droższe.

Niezależnie od tego ważne jest, aby zawsze dawać psu odpowiedni wybór, jeśli chodzi o zabawki. Upewnij się, że wie, że ma zabawkę, która jest tylko dla niego i zachęć go do korzystania z niej. Jeśli nie, mogą użyć Twoich kapci jako zabawki do żucia!


Jak wybrać bezpieczną zabawkę dla psa?

Niektóre zabawki mogą stanowić zagrożenie dla Twojego szczeniaka. Zbyt mała zabawka może grozić udławieniem się, a zabawki podatne na rozerwanie mogą spowodować niebezpieczne wewnętrzne zatory. Zwłaszcza w przypadku większych ras zabawka musi być wystarczająco mocna, aby przetrwać zabawę.

Kość może również stanowić niebezpieczną zabawkę dla szczeniaka. Wiele kości, zwłaszcza te ugotowane, mogą pękać. Fragmenty kości mogą pociąć już obolałe dziąsła Twojego psa lub – co gorsza – utknąć w żołądku, lub jelitach. Najlepiej jest po prostu unikać pozostawiania psom resztek kości i trzymać się zabawek zaprojektowanych tak, aby były bezpieczne.

Jednym z głównych powodów, dla których dajemy naszym szczeniętom zabawki do żucia jest to, że nie niszczą one naszego dobytku. Nie da się zmienić faktu, że psy muszą żuć, a zabawki do żucia powstrzymują destrukcyjne zapędy naszego psa.

Jeśli jednak kupisz zabawki dla szczeniaka, które przypominają przedmioty gospodarstwa domowego, takie jak buty lub pilot, nie jest to najlepszy pomysł. Zwierzak może się łatwo pomylić i zniszczyć podobny przedmiot. Trzymaj się zabawek do żucia, które Twój szczeniak może łatwo rozpoznać i odróżnić.

Chcesz, aby szczeniak był bezpieczny podczas zabawy. Dlatego ważne jest, aby kupić zabawkę, która jest wystarczająco duża i solidna dla Twojego psa. Słaba lub nieodpowiednia zabawka może spowodować kosztowną wycieczkę do weterynarza.

popular post

Dlaczego pies tak dużo liże? Wyjaśniamy

Niektórzy właściciele zwierząt domowych mogą to lubić, ale wielu z nas jest …

Czytaj dalej

Wymioty u psa: Przyczyny, objawy, diagnoza i leczenie

Doświadczeni właściciele psów wiedzą, że nasze futrzane przyjaciółki jedzą …

Czytaj dalej

Mój pies wymiotuje żółtą pianą: Co powinienem zrobić?

Wymiotowanie, choć nieprzyjemne, zdaje się przydarzać każdemu od czasu do czasu, …

Czytaj dalej

Co podać psu na problemy żołądkowe: środki łagodzące chorobliwe dolegliwości brzucha

Czy twój pies ma problemy z żołądkiem? Zazwyczaj psy jedzą trawę, aby oczyścić …

Czytaj dalej

Metody treningu agresywnego psa: Skuteczne wskazówki

Większość czasu, gdy widzisz agresywnego psa, nie urodził się w taki sposób. …

Czytaj dalej

17 wskazówek dotyczących treningu agresywnych psów: ważne sekrety pracy z agresywnym psem

Dla większości właścicieli psów nie ma nic bardziej niepokojącego ani bardziej …

Czytaj dalej

10 Popularne rasy dużych, puszystych białych psów, które skradną twoje serce

Planujesz zaadoptować nowego szczeniaka? Spójrz na poniższe rasy dużych, …

Czytaj dalej

Jak skutecznie schłodzić psa w upalne dni - proste sztuczki

Jestem pewien, że zgodzisz się ze mną, gdy powiem: Nie ma nic gorszego niż …

Czytaj dalej

Najlepsza smycz dla psa. Ranking 2023

Czy Ciebie też męczy wychodzenie z psem na spacer ze swoją starą smyczą? Pies …

Czytaj dalej