Jaka miska spowalniająca jedzenie dla psa? TOP 7 misek (35+ sprawdzonych)

Szukasz informacji na temat misek spowalniających jedzenie dla psów i chcesz wiedzieć, która z nich jest najlepsza dla Twojego ukochanego pieszczocha?

Spędziliśmy ponad 120 godzin testując 35 różnych misek spowalniających jedzenie dla psów. Z pomocą naszego zespołu testerów stworzyliśmy najbardziej szczegółowy przewodnik po miskach spowalniających jedzenie, jaki powstał do tej pory.

A wszystko po to, abyś Ty mógł wybrać najlepszą!

TOP 7 najlepszych misek dla psa spowalniających jedzenie

Wyspecjalizowane modele misek spowalniających jedzenie]

Pytania i odpowiedzi

Najlepsza miska dla psa spowalniająca jedzenie

Po przeprowadzeniu testów oceniających miski spowalniające jedzenie, przekonaliśmy się, że jest wiele różnych misek, które wyróżniają się na swój własny sposób.

Na początek więc, zamierzamy ogłosić zdecydowanego zwycięzcę. Oto miska dla psa spowalniająca jedzenie, która najlepiej sprawdzi się dla największej liczby psów.

Następnie wymienimy odpowiednie opcje dla tych z was, którzy szukają czegoś nieco bardziej wyspecjalizowanego, w tym miski spowalniające jedzenie dla dużych ras, jak również te ze stali nierdzewnej, ceramiki i misek na podwyższeniu.

1. Outward Hound najlepsza miska spowalniająca jedzenie

Najlepsza uniwersalna miska spowalniająca jedzenie dla psów

outdward-hound-1-min

Najlepsza miska spowalniająca jedzenie - gwarantuje, że psy będą jeść nawet 10 razy wolniej.

Zobacz na Amazon.pl

Stwierdzenie, że ta miska spowalniająca jedzenie jest popularna, jest pewnym niedomówieniem. Nasze poszukiwania pokazały, że jest to najczęściej polecana miska zarówno przez użytkowników jak i właścicieli sklepów z akcesoriami dla psów.

Jak sądzę, jednym z powodów tej popularności jest fakt, że miska spowalniająca jedzenie firmy Outward Hound jest idealna dla bardzo szerokiej grupy psów.

outward-hound-2-min

Przy czterech różnych wariantach i dwóch rozmiarach, Outward Hound może zaoferować coś zarówno dla psów dużych, małych, jak i tych o płaskim pyszczku - czyli coś, co nie udało się osiągnąć żadnej innej marce w tym porównaniu.

Antypoślizgowa podstawa zapobiega przesuwaniu się miski podczas posiłku i dobrze sprawdza się na wszystkich powierzchniach. Nasi najbardziej podekscytowani pupile byli w stanie zjeść swój posiłek bez rozsypywania jedzenia.

Solidna konstrukcja jest szczególnie widoczna w porównaniu z innymi miskami spowalniającymi jedzenie dostępnymi na rynku. Niezwykle pozytywne było to, że do produkcji użyto bezpiecznego dla żywności plastiku - bez BPA, PVC i związków ftalanowych.

Po zakończonym posiłku możesz łatwo umyć tą miskę w zmywarce do naczyń lub zlewie.

Jest jeden, bardzo popularny model - fioletowa miska.

Wzór na fioletowej misce charakteryzuje się niższymi grzbietami i płytkimi dolinami i był to jedyny model, z którego każdy testowany przez nas pies mógł wygodnie i pewnie jeść.

Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś miski spowalniającej jedzenie, zdecydowanie warto zacząć właśnie od tego modelu.

2. Dogit Go-Slow miska przeciwdziałająca zakrztuszeniu

Drugi najlepszy wybór

dogitgoslow-min

Miska spowalniająca jedzenie dla psa, która jest bardziej przystosowana do mokrych karm, sosów i innych rodzajów psiego jedzenia.

Zobacz na Amazon.pl

DogIt zajmuje wysoką drugą pozycję na liście najlepszych misek spowalniających jedzenie.

Miska Dogit jest wykonana z jednego kawałka materiału i dostępna w czterech różnych rozmiarach, od bardzo małej do dużej.

Produkt jest solidny i dobrze zaprojektowany. Jednakże, krawędzie miski i wypukłości na wewnętrznej stronie utrudniały naszym płaskonosym psom dotarcie do jedzenia.

Antypoślizgowa podstawa działała bez zarzutu, zapobiegając przemieszczaniu się miski podczas jedzenia. Niestety, szczelina w dolnej części miski powodowała, że psy mogły przypadkowo wsunąć łapę pod miskę i ją przewrócić.

Jedną z głównych zalet tego produktu jest jego przystosowanie do mokrej karmy i produktów płynnych. W rzeczywistości ta plastikowa miska spowalniająca jedzenie okazała się najlepszym rozwiązaniem dla tego typu pokarmów.

dogit2-min

W przypadku mokrego jedzenia, dzięki mniej skomplikowanej konstrukcji można było z łatwością rozprowadzić karmę po misce. Także nasi testerzy dostrzegli w tym zaletę. Z łatwością mogli wylizać mokrą karmę z każdego zakamarka, co było dla nich trudnością w przypadku misek spowalniających jedzenie o bardziej skomplikowanej konstrukcji.

Podobnie sprawa wyglądała w przypadku wody w misce - szersze, otwarte przestrzenie sprawiły, że nasi testerzy mogli z łatwością nabierać wodę językiem przy minimalnym rozchlapywaniu i rozlewaniu.

3. Miska ze stali nierdzewnej Mr Peanut’s

Trzeci najlepszy wybór

mrpeanut-min

Wytrzymała konstrukcja ze stali nierdzewnej do spowalniania jedzenia pokarmu przez Twojego pupila.

Zobacz na Amazon.pl

Istnieje wiele powodów, dla których właściciele psów wolą stal nierdzewną od plastiku. Nie tylko są one łatwe do czyszczenia, ale są praktycznie niezniszczalne. Idealne dla tych niepohamowanych miłośników gryzienia, którzy muszą gryźć wszystko co jest w zasięgu wzroku.

Jedynym minusem jest to, że metalowe miski są dużo trudniejsze w obróbce niż plastikowe, przez co wzory misek jakie można znaleźć są dużo prostsze niż te wykonane z plastiku.

Rezultat? Wszystkim psim testerom udało się skończyć posiłek szybciej przy zastosowaniu miski ze stali nierdzewnej niż plastikowej.

Jednakże, mimo to nierdzewne miski na karmę oferują zauważalną poprawę w czasie karmienia. Z naszych testów wynika, że metalowa miska dla psów przeznaczona do spowalniania jedzenia trzykrotnie wydłużyła czas potrzebny psom na dokończenie posiłku w porównaniu do zwykłej miski dla psów.

Jeśli chodzi o miski dla psów ze stali nierdzewnej, to jest ona najlepsza z możliwych. Mr. Peanut’s to rodzinna firma, która testuje wszystkie produkowane przez siebie produkty na własnych psach… I jak widać, przynosi to pozytywne rezultaty.

Choć projekt może wyglądać na prosty, szczelina między garbem a bokami miski została dokładnie wymierzona. Jest to idealna odległość, aby spowolnić proces karmienia Twojego psa, jednocześnie umożliwiając mu dostęp do jedzenia.

W innych miskach ze stali nierdzewnej szczelina była albo zbyt szeroka, umożliwiając psu łatwy dostęp do pokarmu, albo zbyt ciasna, uniemożliwiając mu jedzenie.

Antypoślizgowa silikonowa podstawa zrobiła dokładnie to do czego została zaprojektowana, zapobiegając przesuwaniu miski po podłodze przez nasze psy.

Jedyną kwestią, która wzbudza we mnie wątpliwości, jest fakt, że Mr Peanut’s oferuje tylko dwa rozmiary - średni i duży. Podczas gdy średni rozmiar nadal spowalniał małe psy, nie można oprzeć się wrażeniu, że mniejszy rozmiar sprawdziłby się znacznie lepiej.

Wyspecjalizowane modele misek spowalniających jedzenie

Jak dotąd nasze topowe propozycje były skierowane do wszystkich psów. Były to najlepsze miski spowalniające jedzenie przeznaczone dla większości psów. Szanse są więc takie, że bez względu na to jakiej rasy psa jesteś właścicielem, będzie on z pewnością bardzo zadowolony z naszych rekomendacji.

Jeśli jednak masz nieco więcej doświadczenia z miskami spowalniającymi jedzenie lub po prostu chcesz sprawdzić inne propozycje dla swojego ulubieńca, to zapoznaj się z naszymi poniższymi propozycjami!

4. Miska-Labirynt od Animal Planet

Najlepsza miska spowalniająca jedzenie dla dużych psów

labirynt-min

Wytrzymała, spowalniająca jedzenie miska, z której mogą korzystać nawet największe rasy.

Zobacz na Amazon.pl

Miska labirynt od Animal Planet jest w pewnym sensie odkryciem. Nikt z pytanych przez nas konsumentów i sprzedawców nie wiedział o tym produkcie.

Ten produkt jest idealny dla tych, którzy uważają, że ich futrzany przyjaciel jest bardziej bestią niż psem.

Miska Labirynt od Animal Planet pomieści w sobie imponującą ilość karmy - do 10 kubków. Nawet jeśli podajesz psu karmę o największych rozmiarach, nie będziesz w stanie wypełnić tej miski do pełna.

Moje początkowe obawy związane z polecaniem tego plastikowego podajnika są takie, że większe psy mogą bawić się w brutalny sposób. Jednakże ta miska zrobiła na mnie wrażenie.

Ma grube ścianki, które są niezwykle wytrzymałe i, o ile nie masz w domu agresywnego przegryzacza który potrafi poradzić sobie ze wszystkim i uwielbia gryźć miskę, to powinna wytrzymać wiele lat użytkowania.

labirynt2-min

Dzięki zastosowaniu szerszych dolin w tej misce spowalniającej jedzenie, była ona najłatwiejsza do czyszczenia. Bez problemu wyczyścisz tą miskę za pomocą zwykłej gąbki. Jeżeli nie masz na to czasu, z pewnością ucieszy Cię fakt, że miskę można myć w zmywarce.

Nawet duże psy, pomimo większego labiryntu, nie mogły zmieścić pyska do środka - a to jest dokładnie to, czego oczekujesz, jeśli chodzi o spowolnienie czasu posiłku.

5. DogIt miska spowalniająca jedzenie dla małych psów

Najlepsza miska spowalniająca jedzenie dla małych psów

dogitmała-min

Najmniejsza wersja idealnie nadaje się dla szczeniaków, które jedzą zbyt szybko

Zobacz na Amazon.pl

Niedoskonałości, które spowodowały, że miska Dogit Go Slow Bowl znalazła się na drugim miejscu w naszej kategorii najlepszych uniwersalnych misek spowalniających jedzenie praktycznie zniknęły, gdy była używana z małym psem.

Większe psy były w stanie z łatwością przewrócić tę miskę, natomiast mniejsze pieski nie sprawiły tego samego problemu.

Dogit był również jednym z niewielu producentów, którzy zaoferowali miskę spowalniającą jedzenie dla psów w rozmiarze ekstra małym. Miska ta, o szerokości zaledwie 14 cm, miała idealny rozmiar, aby malutka chihuahua mogła zjeść swój posiłek bez potrzeby wdrapywania się na miskę.

6. Outward miska spowalniająca jedzenie - dla psów z krótkim pyskiem

Najlepsza miska spowalniająca jedzenie dla psów o płaskich pyskach

outward-hound-2-min

Kiedy przyszedł czas na psy z płaskimi pyszczkami, takie jak francuskie buldogi i pugi, żadna inna miska spowalniająca jedzenie nie wypadła równie dobrze.

Zobacz na Amazon.pl

Większość misek do powolnego karmienia psów nie nadaje się dla psów z krótkim pyskiem. Wysokie grzbiety i głębokie doliny uniemożliwiały naszemu przyjacielowi o płaskim pyszczku dotarcie do swojego posiłku.

Rezultat? Nasz buldog stał się sfrustrowany i z niesmakiem przewrócił miskę.

Jedynie jedna miska spowalniająca jedzenie zadowoliła naszą psią mordkę.

Zwróćcie jednak uwagę, aby była to ta fioletowa.

Jak widzisz, ta miska spowalniająca jedzenie dla psów jest dostępna w czterech różnych rozmiarach, ale tylko fioletowy model był odpowiedni dla naszego testera o krótkim pysku.

Niższe grzbiety i bardziej otwarta konstrukcja pozwoliły naszemu głodnemu pupilowi dosięgnąć posiłku, a jednocześnie stanowiły wystarczające wyzwanie, aby spowolnić jego jedzenie.

7. Neater podwyższona miska spowalniająca jedzenie

Najlepsza podwyższona miska spowalniająca jedzenie

Wytrzymała i dobrze zaprojektowana opcja dla tych z Was, którzy szukają podwyższonej miski dla psa.

Zobacz na Amazon.pl

Czy Twój pies cierpi na schorzenia takie jak artretyzm lub problemy z kręgosłupem? Podwyższona miska dla psa może przynieść mu potrzebną ulgę, sprawiając, że nie będzie musiał się już tak schylać, aby dosięgnąć jedzenia.

Jednak sam fakt, że pies cierpi na artretyzm nie oznacza, że nie będzie łapczywie pochłaniał posiłku, kiedy będzie miał taką możliwość. W tym miejscu z pomocą przychodzi podwyższona miska spowalniająca jedzenie - oferując zarówno ulgę, jak również konkretne rozwiązanie problemu twojego łakomczucha.

Neater miska spowalniająca jedzenie jest dostarczana w zestawie umożliwiającym wybór pomiędzy 13 i 19 cm wysokości do podawania pokarmu. Istnieje nawet możliwość całkowitego demontażu nóżek, dzięki czemu można używać jej jako zwykłej miski do powolnego karmienia.

Pomimo tego, że jest to większy rozmiar, Neater Slow Feeder może być używany przez psy każdej wielkości. Co najlepsze, jego unikalna konstrukcja w kształcie jajka pozwala spowolnić wszystkie rodzaje psów podczas karmienia - nawet psy o płaskich pyskach.

Duży rozmiar miski Neater Slow Feeder sprawił, że trudno było ją przewrócić i nawet naszemu nadmiernie pobudzonemu jedzeniem labradorowi nie udało się jej przewrócić podczas jedzenia.

Większy rozmiar miał jednak jedną wadę. Przy 10 calach długości i 15,5 cala szerokości (25 na 39 cm), ta podwyższona miska spowalniająca jedzenie może być zbyt duża dla małych psów. Tester z rasy Chihuahua podszedł do miski i chodził tam i z powrotem, a nawet wspinał się na nią, by dostać swój skromny posiłek. Nie jest to istotny problem, ponieważ podwyższone karmniki i tak nie są przeznaczone dla małych psów.

Natomiast dla średnich i dużych psów? Jak najbardziej.

Najlepsze ceramiczne miski do powolnego podawania jedzenia psu?

W momencie pisania tego tekstu, ceramiczne miski nie są tak rewelacyjne jak inne, opisane wcześniej. Nie polecamy produktów, których sami byśmy nie używali. Ze względu na to, mogę stwierdzić, że żadna ceramiczna miska spowalniająca nie jest zdecydowanym zwycięzcą.

Po pierwsze, ceramiczne miski są o wiele droższe niż ich plastikowe lub metalowe odpowiedniki. Nie zrozum mnie źle. Z zadowoleniem zapłacę więcej za produkt, który działa. Ale ceramiczne miski spowalniające jedzenie dla psów jakie sprawdziliśmy nie robiły niczego, co mogłoby uzasadnić wybór droższej miski. Wszystkie ceramiczne miski okazały się mieć wiele wad.

Wiele ceramicznych misek nie nadaje się do mycia w zmywarce. Jeśli chcesz wyczyścić te miski, musisz to zrobić w staroświecki sposób - zakasać rękawy i zacząć szorować.

To nie znaczy, że jesteśmy przeciwni ceramicznym miskom do powolnego karmienia. Jeśli w przyszłości pojawi się lepiej działająca ceramiczna miska spowalniająca jedzenie, dodamy ją do tej kategorii.

W tej chwili brakuje mi jednak dobrego powodu, aby wybrać ceramiczną miskę spowalniającą jedzenie spośród naszych pozostałych rekomendacji.

Miski dla psów spowalniających jedzenie, które nie zostały wyróżnione.

Nie ma zwycięzców bez przegranych. Choć nasze najlepsze wybory wyróżniały się jako najlepsze miski spowalniające jedzenie, poniższe propozycje miały wady, które sprawiły, że się nie sprawdziły.

Nie oznacza to jednak, że są to złe miski spowalniające jedzenie. Jeżeli sprawdzają się u Ciebie to bardzo dobrze to słyszeć. Niemniej jednak, w oparciu o nasze testy, nie widzimy powodu, aby wybrać je zamiast naszych najlepszych wyborów.

AmazonBasics Anti-Bloat był dostępny w trzech różnych wersjach, które były gorsze i mniej wytrzymałe niż nasz najlepszy wybór. Biorąc pod uwagę, że jest to konkurencja w podobnej cenie, nie znajdujemy powodu, aby go polecić.

JW miska spowalniająca jedzenie z funkcją antypoślizową , można by pomyśleć, że ta miska nie ślizga się, prawda? Otóż mogę Cię zapewnić, że jest to jedna z najbardziej poślizgowych misek do powolnego jedzenia, jakie testowaliśmy, ślizgająca się po płytkach, drewnie i betonie przy minimalnym wysiłku naszych psów.

Ethical Pets ma interesujący pomysł. Ich miska Animal Instincts Slow-Feed Bowl posiada dziurę, zupełnie jak muszla ślimaka. Pies może przesuwać jedzenie nosem, a ono wylatuje z boku miski. Niestety, rozwiązanie to lepiej sprawdzało się w teorii niż w praktyce. Wysoka krawędź nadawała się tylko dla psów o bardziej spiczastych nosach, a miska nie nadawała się do mokrej karmy. Ponadto miska była mało stabilna, a antypoślizgowa podstawa nie utrzymywała jej w miejscu, podczas gdy nasze psy ucztowały.

Miska Gobble Stopper jest naprawdę interesująca, ponieważ pomysł, który za nią stoi, jest unikalny. Wystarczy, że zamiast kupować zupełnie nową miskę dla psa, dodasz Gobble Stopper do obecnej miski swojego pupila, a on będzie przeszkadzał psu, spowalniając go podczas karmienia. Niestety, ma ona jedną istotną wadę - kształt psiej kości w zasadzie zachęca psa do gryzienia i wyciągania go z miski. Nasi więksi testerzy podołali przyssawce w ciągu kilku sekund, pozbywając się Gobble Stoppera za każdym razem, gdy był umieszczany w misce.

Jeśli chodzi o stal nierdzewną, miska dla psa DuraPet Slow-Feed prawie w ogóle nie spowolniła naszych głodnych psów. Odległość między garbem a krawędziami miski była zbyt duża i pozwalała nawet psom o dużych pyskach na pochłanianie jedzenia. Średnio, miska dla psa ze stali nierdzewnej DuraPet dodała tylko 20 sekund do czasu karmienia.

Wreszcie, mamy QT Dog Brake-Fast Bowl , kolejną spowalniającą miskę ze stali nierdzewnej. Zdejmowane bolce były złym wyborem, pozwalając wodzie i innym zanieczyszczeniom wkraść się do wnęki pod spodem i tam gnić.

Czym jest miska dla psa spowalniająca jedzenie?

Jakby nazwa nie była oczywista, miska dla psa z funkcją spowalniania jedzenia ma jedno zadanie:

Powstrzymać Twojego psa przed zbyt szybkim jedzeniem.

Jak miska dla psa z funkcją spowalniania jedzenia to robi? Cóż, jest to całkiem sprytne - miska posiada podwyższone sekcje, które uniemożliwiają Twojemu psu zjedzenie całej karmy naraz.

Bez łatwego dostępu do jedzenia pies może jeść tylko małe porcje na raz, co wydłuża czas posiłku.

Dokładne rozmieszczenie tych wypukłych części różni się w zależności od miski.

Niektóre mają spirale:

spirale-min

Inni mają garby:

garby-min

Podsumowując, miski dla psów spowalniające jedzenie występują w setkach różnych wzorów.

Choć każda miska spowalniająca jedzenie może wyglądać inaczej, wszystkie one są zaprojektowane tak, aby spowolnić każdego psa, który pożera swoje jedzenie.

Niektóre wzory są bardziej odpowiednie dla niektórych ras psów niż dla innych.

Które psy potrzebują miski spowalniającej jedzenie?

Być może zdziwi Cię stwierdzenie, że niewiele jest psów, które nie potrzebują miski do wolnego karmienia.

Spójrzmy bliżej na niektóre z najbardziej przekonujących argumentów przemawiających za stosowaniem miski spowalniającej jedzenie.

1. Martwisz się o sk¶ecenie żołądka? Cóż, powinieneś!

Przy wystąpieniu tego zaburzenia żołądek Twojego psa skręca się lub puchnie, co z kolei może spowodować odcięcie dopływu krwi do ważnych organów. W ciężkich przypadkach może dojść do śmierci.

Pies każdej rasy, wieku i wielkości może cierpieć z powodu skręcenia żołądka. Psy, które jedzą zbyt szybko są pięć razy bardziej narażone na wystąpienie tego problemu niż te, które jedzą powoli.

Miska do powolnego karmienia jest znacznie tańsza niż rachunek u weterynarza za operację usunięcia skręcenia żołądka.

2. Czy Twój pies je tak szybko, że wymiotuje?

Kiedy Twój pies je zbyt szybko, połyka większe kawałki karmy bez gryzienia lub nabiera powietrza z każdym kęsem.

Szybkie wymioty mogą sprawić, że Twój pies poczuje się lepiej, ale mogą sprawić, że będziesz miał poplamiony dywan i bałagan do posprzątania lub co gorsza… będziesz musiał patrzeć jak Twój pies zjada swoje wymiociny.

Aby uniknąć kłopotów, powstrzymaj wymiotowanie za pomocą miski spowalniającej jedzenie.

3. Czy Twój pies ma gazy po jedzeniu?

Połykanie powietrza w wyniku zbyt szybkiego jedzenia może powodować gazy. Jeśli masz szczęście, to nie będzie to nic więcej niż beknięcie. W przeciwnym razie, połknięte powietrze wydostaje się na drugim końcu.

Myślę, że zgodzisz się ze mną, kiedy powiem:

Pierdy psów są obrzydliwe.

Gazy stanowią szczególny problem u ras z krótkimi pyskami, w tym u bokserów, buldogów i pugów.

I znowu, urządzenie do powolnego karmienia jest prostym rozwiązaniem problemu połykania powietrza.

4. Czy pies podkrada jedzenie innym psom w porze posiłku?

Jeśli masz kilka psów, to ten scenariusz może być aż nazbyt znajomy…

Jeden pies pochłania jedzenie tak szybko, jak to tylko możliwe, wiedząc, że kiedy skończy, może ukraść jedzenie swojemu wolniej jedzącemu przyjacielowi.

Podaruj swojemu złodziejowi jedzenia miskę spowalniającą jedzenie. W ten sposób ułatwisz innym psom dokończenie ich posiłku.

5. Czy Twój pies potrzebuje łatwej do rozwiązania zagadki?

Wielu ekspertów od psich zachowań zaleca stosowanie podajników z łamigłówkami, aby zapewnić bardzo potrzebną stymulację znudzonym psom.

Tylko jeden problem: co jeśli Twój pies nie potrafi rozwiązać zagadki?

Padło na pekińczyka, który nie potrafił rozgryźć żadnej łamigłówki. Doskonale wie, że jedzenie wchodzi do środka. Czuje jego zapach. Chce je mieć. Ale nigdy nie mógł wymyślić jak się do niego dostać.

Okazało się, że miska spowalniająca jedzenie była jak najbardziej zagadką, z którą sobie poradził - tak naprawdę dodała 30 minut do jego czasu karmienia.

Jeśli Twój pies jest trochę powolny i chcesz zaoferować mu wyzwanie, które może wykonać, miska do powolnego karmienia może być odpowiedzią, której szukasz.

Czy przytaknąłeś na któreś z powyższych stwierdzeń?

W takim razie Twój piesek jest odpowiednim kandydatem na miskę do powolnego karmienia.

malinois-najlepsze-psy-dla-pracujacych-min

Jeżeli nadal się wahasz, spróbuj z nich skorzystać. Miski spowalniające jedzenie to niedrogi produkt, który oferuje wiele korzyści w porównaniu z tradycyjną miską dla psa.

Podczas naszych badań, opinie na temat misek spowalniających jedzenie były w przeważającej części bardzo pozytywne.

Nie oznacza to jednak, że produkt ten jest niezawodny…

Niejednokrotnie słyszeliśmy, że niektóre psy nie chciały grać w grę z miskami do powolnego jedzenia. Kiedy pokazywano im miskę do powolnego karmienia wypełnioną jedzeniem, wybredny pies wolał po prostu przewrócić miskę.

Rozrzucając swój posiłek po podłodze, pies zjadał go równie szybko, jak wcześniej - pozostawiając właścicielowi sprzątanie kawałków, które mu umknęły.

Inny problem pochodził od właściciela psa, który twierdził, że jego pies pogryzł miskę do wolnego karmienia, rozbił ją i zjadł odłamki razem z jedzeniem. Efektem był dość drogi rachunek u weterynarza.

Podobną historię usłyszeliśmy od właściciela psa rasy bloodhound. Jego pies nie rozumiał, jak wyjąć jedzenie z miski i z każdym kęsem łapczywie zaciskał zęby na brzegach miski, co skończyło się wyłamaniem zęba.

Należy podkreślić, że takie doświadczenia należały do rzadkości. Prawie wszyscy ankietowani bardzo chwalili sobie miski spowalniające jedzenie.

Warto również wspomnieć, że oba te problemy można rozwiązać poprzez dobór odpowiedniej miski do karmienia psa.

Na przykład dobór odpowiedniego rozmiaru miski do wielkości psa zapobiegnie jej przewracaniu.

Tak samo jak dobrze skonstruowana miska, choćby wykonana z ceramiki lub stali nierdzewnej, nie pęknie przy gryzieniu.

Ale to nie będzie dla Ciebie problemem. Możesz skorzystać z tego przewodnika, aby znaleźć idealną miskę dla swojego psa.

Jedynym problemem, jaki widzimy, są wyszczerbione zęby. Jak w przypadku każdego produktu, który dajesz swojemu psu, powinieneś monitorować jego interakcje. Jeśli nie używa go prawidłowo, to powinieneś go usunąć.

popular post

Dlaczego pies tak dużo liże? Wyjaśniamy

Niektórzy właściciele zwierząt domowych mogą to lubić, ale wielu z nas jest …

Czytaj dalej

Wymioty u psa: Przyczyny, objawy, diagnoza i leczenie

Doświadczeni właściciele psów wiedzą, że nasze futrzane przyjaciółki jedzą …

Czytaj dalej

Mój pies wymiotuje żółtą pianą: Co powinienem zrobić?

Wymiotowanie, choć nieprzyjemne, zdaje się przydarzać każdemu od czasu do czasu, …

Czytaj dalej

Co podać psu na problemy żołądkowe: środki łagodzące chorobliwe dolegliwości brzucha

Czy twój pies ma problemy z żołądkiem? Zazwyczaj psy jedzą trawę, aby oczyścić …

Czytaj dalej

Metody treningu agresywnego psa: Skuteczne wskazówki

Większość czasu, gdy widzisz agresywnego psa, nie urodził się w taki sposób. …

Czytaj dalej

17 wskazówek dotyczących treningu agresywnych psów: ważne sekrety pracy z agresywnym psem

Dla większości właścicieli psów nie ma nic bardziej niepokojącego ani bardziej …

Czytaj dalej

10 Popularne rasy dużych, puszystych białych psów, które skradną twoje serce

Planujesz zaadoptować nowego szczeniaka? Spójrz na poniższe rasy dużych, …

Czytaj dalej

Jak skutecznie schłodzić psa w upalne dni - proste sztuczki

Jestem pewien, że zgodzisz się ze mną, gdy powiem: Nie ma nic gorszego niż …

Czytaj dalej

Ranking najlepszych zabawek dla szczeniaka 2023

Wybór zabawki dla szczeniaka to bardzo ważna decyzja i warto ją podjąć na …

Czytaj dalej