Opieka nad psem cierpiącym na zaburzenia lękowe może być bardzo trudna. Wie o tym każdy, kogo pies cierpi na lęk separacyjny lub panicznie boi się innych zwierząt. Dziś testujemy najlepsze kamizelki przeciwlękowe.

Objawy wahają się od drżenia i szczekania, poprzez agresywne zachowanie, a nawet wywoływanie u psa choroby. To bardzo smutny widok i żaden z właścicieli nie chce widzieć swojego przyjaciela w takim stanie. Narastająca panika w oczach naszego pupila to cierń który mocno wbija się w serce.

Kiedy człowiek się czegoś obawia lub boi, pomaga uspokajający uścisk drugiej osoby lub sama jej obecność. Dotyczy to również naszych psich przyjaciół, choć ich niepokój jest nieco bardziej skomplikowany i może być wywołany przez wiele sytuacji, od behawioralnych po sytuacyjne.

Kiedy lęk dopadnie Twojego psa, może mieć szczęście, bo Ty będziesz w pobliżu, aby dać mu uspokajającego przytulasa, ulubioną zabawkę lub zabrać na spacer. Niestety, możesz nie być w pobliżu przez cały czas i może to być dla niego bardzo niepokojące. Dlatego też wybraliśmy najlepsze kamizelki przeciwlękowe dostępne na rynku i zestawiliśmy je razem, abyś mógł wybrać najlepszą!

Wszystko sprowadza się do dwóch rzeczy: fizycznego dotyku i nacisku. Oznacza to, że kamizelki i kurtki przeciwlękowe dla psów, czy to Thundershirt, czy jakiejkolwiek innej marki, nie są w żaden sposób specjalne. One po prostu zapewniają potrzebny nacisk potrzebny do uwolnienia hormonów w organizmie psa, który pomaga fizycznie złagodzić lęk u psów.

Ten sam efekt można osiągnąć za pomocą taniego bandaża elastycznego. Wystarczy tylko owinąć nim psa. Na youtube znajdziesz masę tutoriali jak obwiązać psa w prawidłowy sposób.

Jest to skuteczna i jednocześnie znacznie tańsza opcja niż kupowanie kamizelek przeciwlękowych. Kamizelki przeciwlękowe dla psów są lepsze, ponieważ są wygodniejsze i łatwiejsze do zakładania i zdejmowania niż bandaż.

Najpopularniejsze zastosowania kamizelek przeciwlękowych i kurtek dla psów:

 • Długie przejażdżki samochodem
 • Wycieczki do weterynarza
 • Burze z piorunami, fajerwerki
 • Gdy pies zostaje sam w domu (lęk separacyjny)

Pomijając teorię, istnieją również pewne badania wykonane specjalnie przez kilka marek tych najlepszych kamizelek przeciwlękowych dla psów. Dwie marki najczęściej testowane w badaniach były Thundershirt i The Company of Animals i ustalono, jak te owijki są skuteczne w łagodzeniu stresu u psów spowodowane przez różne czynniki.

Ponadto, lider wśród najlepszych kamizelek lękowych dla psów, Thundershirt, przeprowadził kilka ankiet z właścicielami zwierząt i lekarzami weterynarii. Stwierdzili oni, że kamizelki przeciwlękowe dla psów mają 80% wskaźnik sukcesu w łagodzeniu lęku u psów i kotów.


TOP 5 NAJLEPSZYCH KAMIZELEK PRZECIWLĘKOWYCH


1. BUSTER Thundershirt Kamizelka antystresowa

Thundershirt jest najbardziej znaną marką na tej liście owijek przeciwlękowych i jest obecnym liderem na rynku.

Jest ona wykonana przez firmę, która doskonale rozumie wpływ owijania ciała na psy, niepokój a także wspiera organizacje pomocy dla zwierząt.

Ta kamizelka Thundershirt jest wykonana z wytrzymałej tkaniny, która otula ciało psa, ale pozwala na komfort i ruch.

buster-kamizelka-przeciwlekowa

Zobacz na Amazon.pl

Buster Thundershirt wykorzystuje uścisk wywierany na ciało psa, aby go uspokoić. Dzięki opatentowanej konstrukcji, delikatny, stały nacisk ma ogromny efekt uspokajający dla większości psów, jeśli są one niespokojne, bojaźliwe lub nadpobudliwe.

Ta kamizelka pomaga już setkom tysięcy psów na całym świecie i jest polecany przez tysiące lekarzy weterynarii i trenerów. Kamizelka przeciwlękowa pomaga zwierzętom zachować spokój, dzięki czemu czują się one bardziej komfortowo w sytuacjach, które kiedyś były przerażające.

Powierzchowne zabrudzenia można łatwo zetrzeć, a tkanina nie gromadzi sierści. Jest to materiał łatwy w pielęgnacji, który można prać w pralce. Kamizelka dostępna jest w kolorze szarym, niebieskim i różowym, w rozmiarach od XX małych do XX dużych. Jest to łatwy w pielęgnacji materiał, który można prać w pralce.

 • Opatentowany projekt wykorzystujący delikatny, stały nacisk, aby zmniejszyć niepokój, strach i nadmierną ekscytację. Ten delikatny uścisk wywołuje niesamowity efekt uspokajający.
 • Uspokaja psa podczas fajerwerków, grzmotów, separacji, podróży, wizyt u weterynarza, zabiegów pielęgnacyjnych i wielu innych sytuacji, bez konieczności szkolenia i podawania leków.
 • Wygodne i łatwe do zakładania i zdejmowania. Wykonane z trwałej, oddychającej, miękkiej tkaniny, którą można prać.
 • Polecane przez trenerów i lekarzy weterynarii do łagodzenia zachowań związanych ze stresem, takich jak skakanie, nadmierne szczekanie i niewłaściwe znakowanie.
 • Udowodniona skuteczność u ponad 80% psów.

✔️ ZALETY

 • Wykonana z trwałej, wygodnej tkaniny
 • Zabrudzenia można zetrzeć wilgotną szmatką
 • Materiał nie gromadzi sierści
 • Firma wspiera organizacje ratujące zwierzęta

WADY

 • Odpowiednie dopasowanie jest absolutnie niezbędne, w przeciwnym razie kamizelka nie będzie działać

2. ThunderShirt Kurtka przeciwlękowa dla psa

Wytrzymała i atrakcyjna, 2-kolorowa, super miękka kurtka przeciwlękowa dla psów zapewnia całkowitą wygodę, funkcjonalność i styl.

Kurtka jest łatwa w noszeniu i można ją prać w pralce. Jest dostępna w wielu różnych rozmiarach, więc na pewno znajdziesz taką, która będzie pasować na Twojego pupila.

thundershirt-kurtka-przeciwlekowa

Zobacz na Amazon.pl

Nadmierna ekscytacja u Twojego psa może być wywołana przez niezliczone problemy, z których najczęstsze to grzmoty, głośne dźwięki, separacja i wizyty u weterynarza.

Kamizelka jest dobrze dopasowana, idealnie uciskając ciało zwierzęcia, dając Twojemu pupilowi wrażenie, że jest trzymany. Ma to taki sam uspokajający wpływ na Twojego pupila jak kołderka, która łagodzi niepokój dziecka.

Co więcej, nie musisz podawać leków swojemu pupilowi, gdy używasz tej kamizelki, nie jest też konieczne żadne szkolenie.

Połączenie nacisku i komfortu oferowanego przez tę kurtkę pozwala na bezstresowe i wolne od leków rozwiązanie, a ponadto jest ona objęta gwarancją - zwrot pieniędzy bez zadawania pytań, jeśli nie będziesz zadowolony.

Psy były znacznie spokojniejsze i mniej niespokojne podczas długich podróży, a nawet w nieznanych sytuacjach, gdy właściciele używali tej owijki.


✔️ ZALETY

 • Można prać w pralce
 • Dostępne w trzech rozmiarach
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy

WADY

 • Psy z silnym lękiem nie reagują na tę owijkę.

3. Mellow kamizelka przeciwlękowa różne kolory i rozmiary

Założenie tej kamizelki przeciwlękowej na Twojego psa wymaga tylko trzech kroków, dzięki regulowanym i elastycznym paskom materiału. Właściwie to właśnie ten fakt sprawia, że jest to jedna z najprostszych kamizelek przeciwlękowych.

Kamizelka uspokajająca wykorzystuje zaawansowaną technologię, który pomaga mu się uspokoić. Ponadto, Twój pies może ją nosić przez długi czas, ponieważ jest miękka, elastyczna i przepuszczająca powietrze.

mellow-kamizelka-przeciwlekowa-niebieska

Zobacz na Amazon.pl

Ta uspokajająca kamizelka dla psów autorstwa Mellow Shirt znajduje się na trzecim miejscu na naszej liście najlepszych kamizelek przeciwlękowych dla psów.

Tworzy umiarkowany i stały nacisk, a tym samym łagodzi wiele obaw i lęków u psów.

Jest wytrzymała, wykonana z oddychającego, lekkiego materiału, który można prać w pralce, co ułatwia czyszczenie. Kamizelka ta posiada zapięcia na rzepy, które sprawiają, że regulacja nacisku jest niezwykle prosta.

Na dodatek, jest również wyposażona w odblaskowe elementy po bokach dla zwiększenia bezpieczeństwa podczas spacerów w słabo oświetlonych miejscach na zewnątrz.

Tak jak pozostałe najlepsze kamizelki lękowe dla psów, eliminuje potrzebę stosowania farmaceutyków lub leków w celu złagodzenia problemów lękowych Twojego psa.

Jest dostępna w rozmiarach od XS (4-9 kg) do XL (34-50 kg). Porównując z innymi kamizelkami przeciwlękowymi, stwierdziliśmy, że ta jest wykonana z bardziej miękkiego i elastycznego materiału. Jest też stosunkowo tańsza. Okazała się tak samo skuteczna jak droższa marka, chociaż tkanina używana przez inne marki wyglądała i sprawiała wrażenie lepszej.

Ta owijka zadziałała niemal natychmiast. W jednym przypadku pomogła nawet starzejącemu się psu odzyskać dawną żywotność po pozbyciu się lęków przed burzami. Współczynnik powodzenia może się różnić (jak w przypadku większości kamizelek przeciwlękowych dla psów); dla niektórych psów, wyniki będą widoczne w ciągu kilku minut, ale dla innych psów, zwłaszcza tych, które miały problemy z odprężeniem nawet bez czynników wyzwalających, efekty mogą być widoczne w ciągu kilku tygodni.

Tak jak inne produkty, Mellow Shirt uspokajająca owijka dla psów działa poprzez zastosowanie odpowiedniej ilości nacisku na tułów psa, co skutkuje efektem uspokajającym. Wielu lekarzy weterynarii przyjmuje tę metodę i zaleca tę owijkę jako łatwe, bezpieczne i wolne od leków rozwiązanie, które jest również tańsze niż Thundershirt, aby złagodzić różne lęki u psów.


✔️ ZALETY

 • Wykonane z oddychającej, lekkiej tkaniny
 • Materiał jest miękki i elastyczny
 • Można prać w pralce
 • Zapinana na rzepy

WADY

 • Tkanina jest gorszej jakości niż w porównywalnych produktach
 • Skuteczność może wymagać więcej czasu

4. ZuoLuo kurtka uspokajająca dla psa

Materiał użyty w tym produkcie jest lekki i oddychający.

Rozciąga się w czterech kierunkach, aby zapewnić maksymalne okrycie, komfort i kojący efekt.

Owijka jest dostępna w rozmiarach od małego do 2XL.

zoulou-kamizelka-przeciwlekowa

Zobacz na Amazon.pl

Uznaliśmy tę kamizelkę antystresową za praktyczną w różnych zastosowaniach, poza naprawdę silnymi burzami.

Możesz używać jej na swoich psach podczas prawie każdej czynności, podczas której zwierzę czuje się niekomfortowo, np. podczas wizyty u groomera lub weterynarza.

Prawdopodobnie również Ty będziesz mniej zestresowany, dzięki ograniczeniu potrzeby wymiany uszkodzonych mebli lub mniejszej liczbie bezsennych nocy, podczas których będziesz słuchać szczekania przerażonych psów.

Dzięki zastosowaniu oddychającego materiału, psy czują się w nim również bardziej komfortowo niż w innych wymienionych opcjach, które nie są tak dobrze przewiewne.


✔️ ZALETY

 • Obejmuje całą długość tułowia
 • Zaprojektowana przez profesjonalnego trenera
 • Wykonana z lekkiego, oddychającego materiału

WADY

 • Problemy z niewłaściwym dopasowaniem pasków regulacyjnych
 • Nie nadaje się dla wszystkich psów

5. Haokaini przeciwlękowa kurtka dla psa

haokai-kamizelka-przeciwlekowa

Zobacz na Amazon.pl

Oto kolejna ładnie wyglądająca kamizelka przeciwlękowa dla psów, która, podobnie jak Thundershirt, została naukowo przetestowana i ma udowodnioną skuteczność. Obejmuje ona całą długość tułowia psa.

Wykorzystuje utrzymywane ciśnienie i akupresurę, aby złagodzić stres. Podobnie jak pozostałe najlepsze kamizelki przeciwlękowe dla psów, działa dokładnie w ten sam sposób poprzez punkty nacisku.


✔️ ZALETY

 • Wykonana z oddychającej, lekkiej tkaniny
 • Materiał jest miękki i elastyczny
 • Można prać w pralce
 • Zapinana na rzepy

WADY

 • Tkanina jest gorszej jakości niż w porównywalnych produktach
 • Skuteczność może wymagać więcej czasu

Psy mogą różnie reagować na strach. Jedne zaczną trząść się lub wymiotować, inne z kolei mogą uciekać albo wylizywać a nawet gryźć łapy i ogon. Takie zachowania mogą prowadzić do długotrwałych urazów i kalectwa na całe życie. Im szybciej znajdziesz przyczynę strachu i ją wyeliminujesz lub nauczysz psa radzić sobie z lękiem, tym lepiej. Zadowolona mordka lub psi pocałunek pełen miłości to najlepsza nagroda.

Lęk u psów może być wywoływany przez wiele bodźców zewnętrznych. Psy często obawiają się głośnych dźwięków (np. petard), gości w domu, obcinania paznokci, podróży samochodem, odkurzacza, czy rozłąki z właścicielem. Strach przed burzą jest częstą przyczyną lęku u psów, ponieważ istnieje wiele impulsów związanych ze złą pogodą.

Można próbować wielu sposobów, aby zapobiec lękowi u swojego pupila. Niektórzy szukają pomocy u behawiorysty, inni próbują poradzić sobie z problemem na własną rękę.

Przyznaję, nie ma jednego uniwersalnego skutecznego leczenia lęku u psów, ale kamizelki przeciwlękowe mogą być doskonałym początkiem. Jest to jedna z bardzo skutecznych metod radzenia sobie z zaburzeniami lękowymi.

andre-ravazzi-OIhdD1ZPqrU-unsplash

Najlepsze kamizelki przeciwlękowe - przewodnik kupującego

Kiedy szukasz najlepszej kamizelki antylękowej dla swojego czworonożnego przyjaciela, może pomóc dowiedzieć się więcej o tym, jak kamizelki działają i co należy wziąć pod uwagę, szukając takiej kamizelki. Tutaj staramy się odpowiedzieć na te i inne pytania, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję dla Twojego psa.

Co to jest kamizelka przeciwlękowa i jak działa?

Kamizelki przeciwlękowe to podobne do kamizelki ubranka przeznaczone do uspokojenia niespokojnych psów. Kamizelki działają w oparciu o teorię, że ucisk wywierany na tułów psa powoduje efekt wyciszenia, podobny do otulenia płaczącego niemowlęcia lub przytulenia zrozpaczonej osoby.

Po prawidłowym założeniu, wywierany jest nacisk na grzbiet i boki klatki piersiowej psa, służąc jako wyciszający “uścisk”. Z naukowego punktu widzenia, delikatny ucisk uwalnia substancje chemiczne zwane endorfinami, które sprzyjają dobremu samopoczuciu. To dlatego mocne i powolne głaskanie psa uspokaja go, podczas gdy szybkie poklepanie pobudza go do działania.

Czy kamizelki przeciwlękowe naprawdę działają?

Chociaż istnieje niewiele danych lub badań potwierdzających skuteczność kamizelek przeciwlękowych, wielu właścicieli dostarcza niepotwierdzonych dowodów na to, że pomagają one ich psom. Opiekunowie psów często zauważają zmniejszenie lęku na szkodliwe bodźce, kiedy ich pies nosi kamizelkę. Mimo że wielu właścicieli zauważa poprawę nie powinny one być traktowane jako jedyne rozwiązanie.

Opinie na temat przydatności kamizelek przeciwlękowych są różne. Powszechnie uważa się, że nie szkodzą. Należy jednak pamiętać, że sama kamizelka może nie złagodzić objawów lękowych u psa. Niektóre psy potrzebują leków przeciwlękowych i/lub modyfikacji zachowania, więc konsultacja z lekarzem weterynarii lub behawiorystą może być dobrym rozwiązaniem. Często potrzeba wszystkich trzech elementów (kamizelka przeciwlękowa, leki, modyfikacja zachowania), aby pomóc niespokojnemu psu. Kamizelka z pewnością ułatwi pracę z psiakiem.

Kiedy używać kamizelki przeciwlękowej?

Kamizelka przeciwlękowa będzie użyteczna zawsze, gdy Twój pies wygląda na zdenerwowanego lub niespokojnego. Możesz jej używać gdy wybieracie się do weterynarza, w trakcie burzy z piorunami lub na spacerze. Wszystkie modele które Ci zaprezentujemy są bardzo proste w obsłudze, szybko ją założysz a Twój pies odwdzięczy się z pewnością.

Inne sytuacje, w których kamizelka przeciwlękowa będzie przydatna:

 • pokazy fajerwerków
 • ulewne opady deszczu
 • długie podróże samochodem
 • loty
 • podróż pociągiem
 • wichury
 • wizyty u weterynarza
 • przebywanie w głośnych miejscach.

daniel-chicchon-wtDG4ZsIX9w-unsplash

Czy kamizelka przeciwlękowa działa na lęk separacyjny?

Jeśli Twój pies, który wiesz że jest odważny, nagle skomli i trzęsie się za każdym razem gdy tylko zauważy że chcesz wyjść z domu, może to oznaczać ze Twój pies cierpi na lęk separacyjny.

Kamizelka antylękowa jest również skuteczna w takim przypadku. Pies wyposażony w kamizelkę jest spokojniejszy, mniej szczeka i odczuwa niższy poziom strachu. Kamizelka przeciwlękowa może pomóc rozwiązać problemy ze skargami sąsiadów z powodu zbyt głośno szczekającego lub hałasującego psa. Pomoże również uchronić Twoje meble przed zniszczeniem.

**Kamizelki nie są przeznaczone do noszenia przez cały czas, ale nie ma ograniczeń czasowych co do tego, jak długo może być ona noszona w danym momencie. **

Co sprawdzić przed zakupem kamizelki przeciwlękowej dla psa

Istnieje wiele kamizelek przeciwlękowych na rynku i różnią się one wieloma szczegółami, od sposobu w jaki muszą być dopasowane do Twojego psa, do rodzaju materiału, z którego są wykonane. Istotne jest, aby wziąć te i inne punkty pod uwagę, gdy szukasz odpowiedniej kamizelki dla swojego psa aby znaleźć tę najlepszą.

 • Rozmiar kamizelki

To, jak dobrze dopasowana będzie kamizelka przeciwlękowa jest bardzo ważne. Jeśli kamizelka będzie za duża nie spełni prawidłowo swojej roli i będzie tylko drogim dodatkiem. Większość kamizelek wyposażono w rzepy lub paski które pozwolą idealnie dopasować ucisk. Zanim kupisz kamizelkę antystresową sprawdź wagę i obwód w klatce i wybierz taką, która najlepiej odpowiada wymiarom. Warto sprawdzić długość a już szczególnie gdy posiadasz małego pieska.

 • Mocowania i zapięcia

Kamizelki z reguły są wyposażone w system rzepów i pasków mocujących. Są one bardzo proste w obsłudze i zapewnią idealne dopasowanie oraz odpowiedni ucisk. Dużym problemem mogą być rzepy w przypadku psów z długimi włosami. Jeśli zdecydujesz się na ten rodzaj zapięcia, upewnij się że sierść nie zaczepiła się o rzepy, bo może to spowodować ból i wywołać strach przed kamizelką.

 • Ucisk na ciało psa

Jest to kluczowy czynnik, który należy wziąć pod uwagę, ponieważ to właśnie ucisk pomaga Twojemu pupilowi poczuć się spokojnie, tak jakby ktoś go przytulał. Zalecane jest, aby kamizelka była jak najlepiej dopasowana. Ważne jest również to, aby były one jak najłatwiejsze do noszenia i posiadały możliwość zapięcia wokół tułowia.

Jak używać kamizelki przeciwlękowej?

Pokonanie lęku psa może zająć trochę czasu, nawet przy użyciu kamizelki przeciwlękowej. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka kroków:

Określ źródło lęku i zastanów się, czy możesz go wytrenować aby przezwyciężyć ten strach. Przykładowo, jeśli Twój pies boi się innych psów zastosowanie kamizelki i treningu behawioralnego oraz socjalizacja ze spokojnymi psami dadzą najlepsze efekty. Sama kamizelka nie wyeliminuje strachu, może go jedynie zmniejszyć, dlatego ważne jest podjąć działania również u źródła problemu.

Powoli przyzwyczajaj psa do kamizelki. Najlepiej w taki sposób, aby nie uważał że jest ona dla niego karą lub czymś niemiłym. Pozwól mu się z nią oswoić, daj czas na powąchanie przed pierwszą próbą założenia. Gdy będziesz zakładać kamizelkę po raz pierwszy, ważne aby było to w komfortowej sytuacji a nie wtedy, gdy pies jest już wystawiony na stresujący czynnik.

Spraw, aby to była zabawa. Gdy już założysz kamizelkę na psa, pobaw się z nim lub daj ulubiony smakołyk. Im więcej pozytywnych wrażeń tym lepiej będzie działać kamizelka w stresującej sytuacji. Pozwól psu nadawać tempo adaptacji do kamizelki, obserwuj jak reaguje i daj czas na przyzwyczajenie się.

Niektórzy właściciele zauważają natychmiastową zmianę w zachowaniu swojego psa, ale dla innych może to zająć trochę czasu. Bardzo ważne jest, abyś pozostał z psem podczas pierwszego noszenia kamizelki w sytuacji, która wywołuje lęk, abyś mógł ocenić, czy jest ona prawidłowo dopasowana i działa. Jeśli przyczyną problemów jest lęk separacyjny, wychodź z domu tylko na krótki czas, a jeśli to możliwe, pozostań w pobliżu, abyś mógł słuchać szczekania lub szczekania.

Pochwal psa, gdy minie stresująca sytuacja i zdejmij kamizelkę, gdy będziesz pewien, że pies jest na to gotowy.

Może zdarzyć się że minie trochę czasu zanim Twój pies przyzwyczai się do kamizelki i spełni ona swoje zadanie. Nie zniechęcaj się zbyt szybko, a przezwyciężysz lęki swojego psiaka a on odwdzięczy się jeszcze większą psią miłością.

Jako właściciel psa uważam, że to dla niego ogromne wsparcie, kiedy jestem w stanie znaleźć jakieś rozwiązanie dla trudnego do przewidzenia niepokoju mojego pupila. Jest to jeszcze bardziej satysfakcjonujące, gdy widzę, jak się uspokaja.

Warto wspomnieć, że wszystkie powyższe kamizelki można prać w pralce, co ułatwia utrzymanie ich w czystości.

Możesz nie być w stanie całkowicie kontrolować wydarzeń, które powodują niepokój Twojego psa, ale dzięki powyższym kamizelkom teraz wiesz, że możesz mu pomóc radzić sobie z każdym lękiem, nawet lękiem separacyjnym.

popular post

Dlaczego pies tak dużo liże? Wyjaśniamy

Niektórzy właściciele zwierząt domowych mogą to lubić, ale wielu z nas jest …

Czytaj dalej

Wymioty u psa: Przyczyny, objawy, diagnoza i leczenie

Doświadczeni właściciele psów wiedzą, że nasze futrzane przyjaciółki jedzą …

Czytaj dalej

Mój pies wymiotuje żółtą pianą: Co powinienem zrobić?

Wymiotowanie, choć nieprzyjemne, zdaje się przydarzać każdemu od czasu do czasu, …

Czytaj dalej

Co podać psu na problemy żołądkowe: środki łagodzące chorobliwe dolegliwości brzucha

Czy twój pies ma problemy z żołądkiem? Zazwyczaj psy jedzą trawę, aby oczyścić …

Czytaj dalej

Metody treningu agresywnego psa: Skuteczne wskazówki

Większość czasu, gdy widzisz agresywnego psa, nie urodził się w taki sposób. …

Czytaj dalej

17 wskazówek dotyczących treningu agresywnych psów: ważne sekrety pracy z agresywnym psem

Dla większości właścicieli psów nie ma nic bardziej niepokojącego ani bardziej …

Czytaj dalej

10 Popularne rasy dużych, puszystych białych psów, które skradną twoje serce

Planujesz zaadoptować nowego szczeniaka? Spójrz na poniższe rasy dużych, …

Czytaj dalej

Jak skutecznie schłodzić psa w upalne dni - proste sztuczki

Jestem pewien, że zgodzisz się ze mną, gdy powiem: Nie ma nic gorszego niż …

Czytaj dalej

Ranking najlepszych zabawek dla szczeniaka 2023

Wybór zabawki dla szczeniaka to bardzo ważna decyzja i warto ją podjąć na …

Czytaj dalej