Mata chłodząca dla psa to prosty sposób, aby dać Twojemu pupilowi odpocząć od letnich upałów i zapobiec udarom cieplnym u psów. Większość psów nie jest w stanie chłodzić się w lecie tak efektywnie jak ludzie poprzez pocenie się, a dyszenie może im pomóc tylko do pewnego stopnia. Stwarza to poważne ryzyko udaru cieplnego i wystąpienia nadciśnienia u psów.

Oczywiście, psy wytworzyły wiele mechanizmów ochładzania organizmu jak dyszenie lub oddawanie ciepła przez opuszki łap lub nos. Mimo to, istnieje ‘drobny’ problem. Ich cało pokryte jest futrem a u niektórych ras długimi włosami co zdecydowanie utrudnia funkcjonowanie w upalne, letnie dni.

Do czego służy mata chłodząca dla psa?

stephanie-cook-0yHhzZi2wPI-unsplash

Mata chłodząca pomoże Twojemu psu ochłodzić się, a niektóre maty potrafią same schładzać swoją powierzchnię dzięki specjalnemu żelowi - zapewni to komfort Twojemu psu na długie godziny.

Weterynarze i eksperci od psów zgadzają się, że właściciele zwierząt powinni być szczególnie czujni latem lub zawsze, gdy na zewnątrz jest bardzo gorąco, ponieważ tuż za rogiem czyhają na nich poważne niebezpieczeństwa dla psów:

Udar cieplny występuje wtedy, gdy temperatura ciała zwierzęcia wzrasta tak bardzo, że nie można jej odpowiednio wyregulować i obniżyć. Psy nie pocą się tak jak ludzie. Zamiast tego dyszą, aby się ochłodzić.

Psy nie potrafią się pocić, co sprawia, że są mniej skuteczne w chłodzeniu się w wysokich temperaturach.

Weterynarze ostrzegają, że udar cieplny może być śmiertelny dla psa, a zwierzęta są najbardziej zagrożone, gdy nie mają zapewnionego sposobu na ochłodzenie się, przy czym baseny dla psów lub maty chłodzące dla psów są najbardziej skutecznymi opcjami. Niestety, niektórzy właściciele zwierząt nie są świadomi zagrożeń lub nie wiedzą, jak uwolnić psa od upału.

Kilka prostych porad jak ulżyć psu latem w upale:

 • Zapewnij swojemu psu dużą ilość wody
 • Ogranicz do minimum ilość ruchu w ciągu dnia
 • Spaceruj wcześnie rano lub poźno wieczorem, gdy temperatura jest najniższa
 • Trzymaj go z dala od bezpośredniego światła słonecznego
 • Zapewnij im możliwość ochłodzenia się
 • Nigdy nie spaceruj po nagrzanym asfalcie

Dużo wody i środki chłodzące dla psów lub inne sposoby, aby psy mogły odpocząć od letniego upału są powszechnie znane, ale nie przeceniaj znaczenia mniejszej ilości ćwiczeń, jak podkreśla wielu lekarzy weterynarii:

Rób przerwy podczas ćwiczeń lub zabawy, aby upewnić się, że się ochłodzą i odpoczną

Podczas gdy niektóre z tych wskazówek, jak pomóc psu w letnim upale, są oczywiste, nie każdy właściciel zwierząt domowych zna wszystkie dostępne opcje materiałów chłodzących dla psów, i że mata chłodząca dla psów nie jest jedynym wyborem, jaki masz, aby dać swojemu psu przerwę od wysokich temperatur.

mel-elias-hhegBj6iJ5E-unsplash

Psy nie mogą się pocić, a z powodu wcześniej wspomnianego futra utrzymanie optymalnej temperatury ciała w ciepłe a co dopiero upalne dni może być nie lada wyzwaniem.

Jest wiele rzeczy, które możesz - i powinieneś - zrobić, aby Twój pies czuł się komfortowo w cieplejszych miesiącach, takich jak zapewnienie mu dużej ilości cienia, klimatyzacji, świeżej wody i okazjonalnych chłodzących smakołyków. Jako miły dodatek, możesz również rozważyć zakup maty chłodzącej dla psa, której Twój pupil może używać wewnątrz lub na zewnątrz, aby regulować temperaturę ciała i walczyć z upałami.

Maty chłodzące są tanie w zakupie, mogą być umieszczone w dowolnym miejscu w domu i mogą być używane wielokrotnie. Są dyskretne i można je schludnie złożyć, gdy nie są używane: mogą być ogromną pomocą dla aktywnych psów w cieplejszych miesiącach roku. Sprawdziliśmy niektóre z najlepszych mat chłodzących dla zwierząt na rynku, abyś mógł znaleźć odpowiednią dla siebie i swojego pupila.

Oto co warto wiedzieć o matach chłodzących dla psów, w tym jak działają, do czego się nadają i kilka naszym zdaniem najlepszych mat chłodzących na rynku.

TOP 5 mat chłodzących dla psa

 1. Żelowa mata chłodząca InnovaGoods
 2. Żelowa mata chłodząca Lauva
 3. Trixie mata chłodząca dla małych psów tania 40cm x 30cm unikalny wzór
 4. Mata chłodząca Keep Cool
 5. Cooler Dog Hydro mata chłodząca

Polecane maty

 1. Mata chłodząca soft Zooplus
 2. RCRunning mata chłodząca dla psów materiałowa odporna na rozerwanie
 3. Trixie mata chłodząca w kształcie kości
 4. iBaste Mata chłodząca dla zwierząt domowych
 5. PiuPet mata chłodząca dla psa 90 x 50 cm
 6. Mata chłodząca dla psa kolorowe wzory różne rozmiary
 7. Simmpu mata chłodząca

Żelowa mata chłodząca InnovaGoods

Mata chłodząca dla zwierząt InnovaGoods zapewni Twojemu psu temperaturę niższą niż temperatura otoczenia przez 4-5 godzin.

Różnica temperatur będzie wynosić około 8 stopni, więc jest całkiem spora i przyjemna.

chlodzaca-mata-dla-zwierzat-innovagoods-90-x-50

Zobacz na Amazon.pl

Mata zawiera nietoksyczny żel znajdujący się w jej wnętrzu, który jest aktywowany pod wpływem nacisku: kiedy ciepło ciała psa wchodzi w kontakt z matą, wtedy ciśnienie wyzwala efekt chłodzenia.

Mata może być używana na podłodze, na łóżku psa, a nawet wewnątrz klatek dla psów.

Mata jest dostępna w dwóch rozmiarach, mniejszy jest podwójnie składany, a większy jest potrójnie składany, dzięki czemu można ją łatwo schować, gdy nie jest używana.

InnovaGoods mata chłodząca jest wykonana z trwałego i wytrzymałego materiału, który zapobiega rozerwaniu, dzięki czemu produkt będzie działał dłużej niż wiele innych mat dostępnych na rynku. Materiał jest łatwy do czyszczenia, co zawsze jest przydatną cechą w przypadku psów.

Jest to jeden z najlepszych produktów przeznaczonych do chłodzenia psów, które zmagają się z upałem w cieplejszych miesiącach, aby zapewnić im chłód w miejscu, w którym mogą się ochłodzić. Uważamy, że mata chłodząca dla zwierząt Innova Goods to świetny wybór dla Twojego pupila tego lata.

 • Wykonana z poliestru, gąbki i aktywnego żelu chłodzącego
 • Działa antyseptycznie i antybakteryjnie
 • Działanie chłodzące i odświeżające
 • Lekka i praktyczna konstrukcja
 • Wodoodporna
 • Łatwe do złożenia w celu przechowywania lub transportu
 • Do użytku wewnątrz i na zewnątrz
 • Proste czyszczenie miękką, wilgotną ściereczką
 • Wymiary: ok. 90 x 50 x 1 cm

✔️ ZALETY

 • Nie wymaga wody, prądu ani chłodzenia w zamrażarce
 • Efekty chłodzenia utrzymują się do 5 godzin, a ta mata chłodząca dla psów “ładuje się” w ciągu 20 minut
 • Może być używana w pomieszczeniach lub na zewnątrz

WADY

 • Nie nadaje się dla szczeniąt i dorosłych psów, które bardzo lubią gryźć. Mata może ulec zniszczeniu, ale używana bezpiecznie będzie służyć bardzo długo***

Żelowa mata chłodząca Lauva

Materiał z którego wykonana jest mata to nietoksyczny żel, a materiał zewnętrzny jest wolny od lateksu - oba są całkowicie bezpieczne zarówno dla ludzi jak i zwierząt domowych.

Nie ma potrzeby dolewania wody, zamrażania czy schładzania tej maty - wystarczy położyć ją na podłodze i pozwolić, aby technologia samo-chłodzenia zrobiła swoje.

lauva-zelowa-mata-chlodzaca2

Zobacz na Amazon.pl

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszą matą chłodzącą w stosunku jakość-cena musi być mata chłodząca dla psów Lauva.

Ta samochłodząca mata dla zwierząt nie wymaga prądu, chłodzenia ani wody, aby zapewnić Twojemu psu efekt chłodzenia. Działa nawet do trzech godzin ciągłego użytkowania.

Do " naładowania " potrzeba tylko 15-20 minut, a reaktywuje się pod wpływem ciężaru Twojego psa. Gdy pies się położy, podkładka automatycznie zaczyna go chłodzić.

Aktywowany ciśnieniem chłodny żel zapewnia natychmiastowe i ciągłe chłodzenie; działa poprzez pochłanianie ciepła ciała psa i zapobiega jego przegrzaniu.

Ta mata chłodząca dla psów składa się, dzięki czemu jest łatwa w transporcie i przechowywaniu. Czyszczenie maty jest proste dzięki jej winylowej powłoce.

Jest nietoksyczna, co oznacza, że jest bezpieczna dla zwierząt domowych i ludzi. Klienci naprawdę doceniają fakt, że ta mata nie wymaga wody do działania, co czyni ją niezwykle łatwą w użyciu. W rzeczywistości jest ona gotowa do użycia zaraz po wyjęciu z pudełka!

Mata żelowa ma grubość 3 centymetrów i jest dostępna w 3 rozmiarach - oferuje komfort, zmniejszenie bólu stawów oraz poprawę zdrowia, mobilności i energii Twojego psa bez względu na jego rozmiar.

Mata Lauva jest łatwa do czyszczenia wodą z mydłem, wytrzyj ją do sucha i umieść w wybranym miejscu lub przechowuj.

Wewnątrz maty znajdują się 2 zagięcia, które pozwalają złożyć matę na 3 części i schludnie ją przechowywać. Mata nie tylko zapewnia Twojemu pupilowi chłód, ale także stanowi doskonałą podstawę dla jego łóżka, klatki, budy lub jakiejkolwiek innej powierzchni na podłodze.

Psy uwielbiają tę najlepszą matę chłodzącą dla psów podczas upałów w ciągu dnia lub do spania na niej w nocy, ponieważ zapewnia im chłód i wygodę.

Psy, które wolą leżeć na twardych kafelkach niż na dywanie, zamieniając wygodę na chłód, mogą mieć to, co najlepsze z obu światów dzięki temu produktowi. J

Jeśli Twój pies ma tendencję do gryzienia lub niszczenia rzeczy wewnątrz domu, być może nie chcesz zostawiać go samego z matą, gdy nie ma Cię w pobliżu, aby go monitorować. Może ona zostać rozdarta (jak większość rzeczy) przez znudzone psy.


✔️ ZALETY

 • Nie wymaga elektryczności, schładzania ani wody, aby zapewnić efekt chłodzenia dla Twojego psa
 • Działa do 3 godzin ciągłego użytkowania
 • “Ładuje się” w ciągu 15-20 minut
 • Składana dla łatwego transportu
 • Winylowa powierzchnia ułatwia czyszczenie

WADY

 • Nie nadaje się dla piesków gryzących
 • Żelowa podkładka wewnątrz maty z czasem się skurczyła

Trixie mata chłodząca dla małych psów tania 40cm x 30cm unikalny wzór

Jest to świetny wybór, jeśli szukasz komfortowej i wygodnej maty dla swojego psa na cieplejsze dni.

trixie-mata-chlodzaca

Zobacz na Amazon.pl

Nietoksyczny żel znajdujący się wewnątrz maty jest w 100% bezpieczny zarówno dla psów, jak i ludzi oraz wszystkich innych zwierząt, które mogą mieć z nim kontakt.

Gruby i wytrzymały materiał jest odporny na uszkodzenia, ale jeśli tak się stanie, to wiedz, że żel nie jest toksyczny i nie zaszkodzi Twojemu pupilowi. Kiedy temperatura ciała spadnie do komfortowego poziomu, mata chłodząca zapobiegnie dalszemu spadkowi temperatury, zapewniając Twojemu psu chłodne i komfortowe środowisko.

Mata jest łatwa w czyszczeniu i wodoodporna: jeśli na jej powierzchnię rozleje się płyn, można ją wytrzeć papierowym ręcznikiem.

Składana konstrukcja sprawia, że matę można łatwo przenosić i zabierać ze sobą na wycieczki lub wakacje, ale także idealnie nadaje się do przechowywania, gdy nie jest potrzebna.

Ta samonchłodząca mata dla psa ma unikalny design. Efekt chłodzący tej nietoksycznej podkładki zapewni Twojemu pupilowi chłodne i wygodne miejsce do siedzenia w gorący dzień.


✔️ ZALETY

 • Nie wymaga chłodzenia lub energii elektrycznej do efektu chłodzenia
 • Wykonana z nylonu i winylu jest trwała i może być używana zarówno wewnątrz jak i na świeżym powietrzu.
 • Wielu właścicieli zwierząt potwierdziło, że ta mata wytrzymała wiele lat

WADY

 • Nie nadaje się do gryzienia - uparty pies może ją przegryźć

Mata chłodząca Keep Cool

Mata zapewni przyjemny chłód w najgorętsze letnie dni nawet podczas podróży czy wycieczki.

Specjalna budowa umożliwia łatwy transport i zapewnia komfort podczas pobytu zwierzaka poza domem czy to w aucie, czy w pociągu lub po prostu podczas odpoczynku w kawiarnianym ogródku.

Mata-chłodzaca-Keep-Cool

Zobacz na Zooplus.pl

Mata o uroczym designie, z białym nadrukiem, nadaje się idealnie jako chłodząca wykładzina do legowiska lub miękka, chłodna izolacja od twardej podłogi.

Ta najlepsza mata chłodząca dla psów pozostaje o 5-10 stopni chłodniejsza niż temperatura pokojowa, nie wymaga chłodzenia ani elektryczności i posiada nietoksyczny żel wewnątrz.

Firma zaleca stosowanie tej maty samej, w legowisku dla zwierząt lub w transporterze, aby zapewnić psu ochłodę i poczucie komfortu.

Psy i właściciele zwierząt kochają te maty, a właściciele często zamawiają więcej niż jedną. Klienci doceniają łatwość czyszczenia maty i jej ogólną trwałość.

Psy są w stanie szybciej ochłodzić się po spacerze lub przebywaniu na zewnątrz, a także mogą spać bez przegrzewania się lub odczuwania dyskomfortu. Klienci twierdzą, że jest świetna zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, ponieważ zawsze jest chłodniejsza niż otoczenie.


✔️ ZALETY

 • Pozostaje o 5-10 stopni chłodniejsza niż temperatura pokojowa
 • Nie wymaga chłodzenia ani elektryczności
 • Żel znajdujący się wewnątrz jest nietoksyczny
 • Łatwa w użyciu

WADY

 • W trakcie testowania nie znaleźliśmy żadnych szczególnych wad

Cooler Dog Hydro mata chłodząca

Jest dostępna w trzech rozmiarach (średnim, dużym i bardzo dużym) i świetnie sprawdza się w legowisku lub hodowli Twojego pupila.

Ta mata chłodząca jest lekka i przenośna, i jest przeznaczona do użytku wewnątrz i na zewnątrz.

Cooler-Dog-Hydro-mata-chłodzaca

Zobacz na Zooplus.pl

Ta piąta najlepsza mata chłodząca dla psów zawiera żel chłodzący aktywowany ciśnieniem, który zapewnia zwierzętom komfort bez konieczności chłodzenia, dolewania wody lub elektryczności.

Nietoksyczny żel może uspokoić właścicieli zwierząt, zwłaszcza gdy kupujesz ją dla psa, który ma tendencję do gryzienia.

Jeśli Twój pupil cierpi na bóle stawów, warto przyjrzeć się temu produktowi ze względu na dodatkowy komfort, jaki zapewnia. Właściciele zwierząt są zadowoleni z tego zakupu, ponieważ świetnie sprawdza się w utrzymaniu chłodu i komfortu przez wiele godzin!

Właściciele zwierząt są zadowoleni z materiału odpornego na przebicie, większość twierdzi, że nawet ostre paznokcie nie są w stanie przebić tkaniny.

Świetna cena pozwala na zakup więcej niż jednej, zamiast przenosić matę z pokoju do pokoju, aby Twój pies miał fajne miejsce do leżenia podczas gdy spędzasz czas z rodziną!

Większość negatywnych opinii pochodzi od właścicieli psów, których pupile gryzły te maty bez nadzoru lub przebijały je pazurami.

Jak wcześniej wspomniano, materiał powinien być odporny na przebicie, ale pamiętaj, aby utrzymać paznokcie swojego zwierzaka przycięte i zawsze nadzorować swoje zwierzęta, jeśli mają tendencję do gryzienia.


✔️ ZALETY

 • Zawiera aktywowany ciśnieniem żel chłodzący, który jest nietoksyczny
 • Nie wymaga chłodzenia, wody ani elektryczności
 • Lekka i łatwa do przenoszenia - doskonała do użytku w pomieszczeniach i na zewnątrz
 • Wykonany z materiału odpornego na przebicie

WADY

 • Ta mata chłodząca dla zwierząt nie pozostała tak długo chłodna, jak myśleliśmy
 • Ponieważ ma być wykonana z materiału odpornego na przebicie, byliśmy trochę rozczarowani, gdy pies był w stanie go przegryźć

Mata chłodząca soft Zooplus

Podczas kontaktu z ciałem wytwarza ona chłód, sprawdzi się świetnie podczas podróży i w użytku domowym. Dzięki niewielkiej wadze jest ona wygodna w transporcie.

mata-chlodzaca-soft

Zobacz na Zooplus.pl

Mata chłodząca soft od Zooplus zapewni Twojemu zwierzęciu przyjemną ochłodę w gorące, letnie dni.

Wypełnienie maty składa się z warstwy tworzywa piankowego i żelu chłodzącego.

Stała masa żelowa nie odkształca się przy obciążeniu, dzięki czemu zapewnia równomierny efekt chłodzenia. Powierzchnia maty, wykonana z odpornej na zadrapania tkaniny, jest jednocześnie trwała i oddychająca.

Właściwości materiału zapewniają wysoki komfort wypoczynku Twojego czworonoga. Antypoślizgowe wypustki na spodzie maty zapewniają macie stabilność. Mata nie wymaga wcześniejszego schłodzenia bądź podłączenia jej do prądu, od razu jest gotowa do użycia.


RCRunning mata chłodząca dla psów materiałowa odporna na rozerwanie

rcrunning-mata

Zobacz na Amazon.pl

Trixie mata chłodząca w kształcie kości

TRIXIE-Mata-chlodzaca-dla-psa-kosc

Zobacz na Amazon.pl

iBaste Mata chłodząca dla zwierząt domowych

Imase-mata-chlodzaca

Zobacz na Amazon.pl

PiuPet mata chłodząca dla psa 90 x 50 cm

piupet-mata-chlodzaca

Zobacz na Amazon.pl

Mata chłodząca dla psa kolorowe wzory różne rozmiary

mata-chlodzaca-dla-psa

Zobacz na Amazon.pl

Simmpu mata chłodząca

Simmpu-Maty-chlodzace-dla-zwierzat-domowych

Zobacz na Amazon.pl

Maty chłodzące to specjalne maty, które działają w różny sposób aby zapewnić chłodną powierzchnię na której pies może się położyć.

W przeciwieństwie do mat grzewczych, maty chłodzące nie potrzebują zasilania elektrycznego. Maty te wykorzystują wodę lub nietoksyczne żele które pochłaniają ciepło z ciała Twojego psa. Są to specjalnie opracowane substancje które bardzo dobrze przewodzą ciepło i muszą pochłonąć go duże ilości aby podnieść własną temperaturę o 1 stopień Celsjusza. Dzięki temu idealnie nadają się do schładzania np. naszego psiaka.

Jako że maty chłodzące nie wymagają żadnego źródła energii można je łatwo przenosić i podróżować z nimi a także są bezpieczne dla psa. Pies może leżeć na macie tak długo jak ma na to ochotę. Kiedy pies wstaje z maty materiał oddaje zgromadzone ciepło, dzięki czemu pies będzie miał chłodną powierzchnię gdy znów zdecyduje się wrócić do leżenia na macie.

Nie ma zbyt wielu problemów związanych z bezpieczeństwem podczas korzystania z poduszki chłodzącej dla psów, jednak należy pamiętać, aby od czasu do czasu sprawdzać, czy materiał nie jest uszkodzony. Z reguły są one wykonane z wytrzymałych materiałów które są odporne na pazury a nawet próby przegryzienia, należy jednak pamiętac że każdy materiał może ulec uszkodzeniu. Jeśli Twoja mata jest uszkodzona może stać się nieskuteczna i dodatkowo woda lub żel zawarty w środku może rozlać się po całym pomieszczeniu.

Korzyści płynące z zakupu maty chłodzącej dla psa

Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie lato jest gorące lub klimat ciepły przez cały rok, to mata chłodząca dla psa może być idealnym dodatkiem do Twojego domu. Oto tylko kilka korzyści, jakie te proste, ale skuteczne maty mogą zaoferować Twojemu pupilowi:

 • Mogą one pomóc w zapobieganiu przegrzaniu i udarowi. Psy są podatne na przegrzanie w gorące dni, a w niektórych poważnych przypadkach może to prowadzić do udaru - przerażającego i czasami śmiertelnego stanu. Maty chłodzące pomagają Twojemu psu regulować temperaturę ciała i zwalczać nadmierne ciepło, co zapewnia mu większy komfort, a jednocześnie zapobiega problemom związanym z upałem.
 • Mogą one pomóc Twojemu psu lepiej spać. Psy, podobnie jak ludzie, mogą mieć trudności z zasypianiem, gdy jest ciepło. I chociaż psy nie mogą zdjąć kołdry, mogą znaleźć ulgę w matach chłodzących, które zapewniają chłodną powierzchnię zarówno podczas snu, jak i długich lub krótkich popołudniowych drzemek.
 • Mogą one stanowić dodatkowe wsparcie dla starszych psów. Starzejące się i starsze psy nie są tak mobilne jak ich młodsi rówieśnicy, co może utrudniać im zapewnienie sobie komfortu, zwłaszcza gdy na zewnątrz jest gorąco. Jeśli masz starszego psa, poszukaj ortopedycznej maty chłodzącej, która zapewnia dodatkowe wsparcie dla stawów i mięśni oraz dodatkowo schładza ciało psa.

Maty chłodzące zapewniają również wszystkie ogólne korzyści płynące z wysokiej jakości maty dla psów. Dzięki temu Twój pies ma czyste i przytulne miejsce do drzemki i relaksu, a także trzyma się z dala od podłogi i brudu oraz zarazków.

Standardowe pady chłodzące wypełnione wodą i żelem są najpopularniejszą opcją, a obie oferują około pięciu do siedmiu godzin ulgi dla Twojego futrzanego przyjaciela. Jeśli jesteś gotowy wydać nieco więcej, możesz rozejrzeć się za podkładkami chłodzącymi ze zmiennymi fazami, które zawierają specjalny “żel zmieniający fazy”, który pozostaje chłodny dłużej niż woda lub tradycyjny żel.

Tak czy inaczej, pamiętaj, aby priorytetowo traktować jakość i komfort. Zależy Ci na macie chłodzącej, która wytrzyma regularne użytkowanie (oraz zadrapania i gryzienie), a także na macie, która będzie wygodna dla Twojego psa do długotrwałego leżenia. I jak wspomniano wcześniej, jeśli masz starzejącego się psa, ortopedyczna poduszka chłodząca oferuje dodatkowe wsparcie i prawdopodobnie jest najlepszym rozwiązaniem.

Zakup podkładki chłodzącej dla psa to świetny sposób, aby pomóc Twojemu pupilowi w walce z letnim upałem. Twój pies z pewnością doceni Twoje starania o jego komfort i odwdzięczy się jeszcze większą miłością.

popular post

Dlaczego pies tak dużo liże? Wyjaśniamy

Niektórzy właściciele zwierząt domowych mogą to lubić, ale wielu z nas jest …

Czytaj dalej

Wymioty u psa: Przyczyny, objawy, diagnoza i leczenie

Doświadczeni właściciele psów wiedzą, że nasze futrzane przyjaciółki jedzą …

Czytaj dalej

Mój pies wymiotuje żółtą pianą: Co powinienem zrobić?

Wymiotowanie, choć nieprzyjemne, zdaje się przydarzać każdemu od czasu do czasu, …

Czytaj dalej

Co podać psu na problemy żołądkowe: środki łagodzące chorobliwe dolegliwości brzucha

Czy twój pies ma problemy z żołądkiem? Zazwyczaj psy jedzą trawę, aby oczyścić …

Czytaj dalej

Metody treningu agresywnego psa: Skuteczne wskazówki

Większość czasu, gdy widzisz agresywnego psa, nie urodził się w taki sposób. …

Czytaj dalej

17 wskazówek dotyczących treningu agresywnych psów: ważne sekrety pracy z agresywnym psem

Dla większości właścicieli psów nie ma nic bardziej niepokojącego ani bardziej …

Czytaj dalej

10 Popularne rasy dużych, puszystych białych psów, które skradną twoje serce

Planujesz zaadoptować nowego szczeniaka? Spójrz na poniższe rasy dużych, …

Czytaj dalej

Jak skutecznie schłodzić psa w upalne dni - proste sztuczki

Jestem pewien, że zgodzisz się ze mną, gdy powiem: Nie ma nic gorszego niż …

Czytaj dalej

Ranking najlepszych zabawek dla szczeniaka 2023

Wybór zabawki dla szczeniaka to bardzo ważna decyzja i warto ją podjąć na …

Czytaj dalej