Jakie są podstawowe potrzeby psa?

Opublikowano: 2 maja 2023 | Zaktualizowano: 2 maja 2023
6 min czytania |
Spis treści

Jeśli myślisz o przygarnięciu psa, możesz być również zainteresowany poznaniem jego podstawowych potrzeb, abyś mógł się nim prawidłowo zaopiekować.

Jeśli zadajesz sobie pytanie, jakie są podstawowe potrzeby psa, oto bardzo podstawowy przegląd: Podstawowe potrzeby psa to jedzenie, schronienie, woda i ruch. Ale istnieją dodatkowe potrzeby psa, które nigdy nie powinny być ignorowane, na przykład, miłość i towarzystwo.

Poniżej omówimy jeszcze kilka podstawowych potrzeb psa, ponieważ tak jak ludzie, psy mają potrzeby, które musisz zaspokoić, ponieważ same nie są w stanie tego zrobić. Będą to ważne czynniki dla ich dobrego samopoczucia i ogromna odpowiedzialność z Twojej strony. Upewnij się, że jesteś gotowy na to wyzwanie.

nick-fewings-yoFHTquhjKA-unsplash-min

Podstawowe potrzeby psa

Wszyscy mamy podstawowe potrzeby, zarówno ludzie jak i zwierzęta. Te podstawowe wymagania muszą być spełnione, aby Twój pies mógł żyć pełnią życia. Są to najbardziej podstawowe potrzeby psa, które odpowiadają za jego dobre samopoczucie, ale niestety nie każdy pies ma dobrego właściciela, który mu je zapewni.

Jeśli chodzi o posiadanie zwierzaka jakiegokolwiek rodzaju, jesteś odpowiedzialny za ich dobre samopoczucie i upewnienie się, że mają wszystko, czego potrzebują, gdy są pod twoją opieką. Jeśli zapomniałeś, jakie są niektóre z tych podstawowych potrzeb, nie martw się, przejdziemy przez nie tutaj, jak również dodatkową potrzebę, która jest ważna dla posiadania psa.

Zanim przejdziemy przez te podstawowe potrzeby, stwórzmy listę, którą następnie rozbijemy. Ta lista będzie z pięciu najważniejszych potrzeb psa.

  • Miłość
  • Jedzenie
  • Ciepło i schronienie
  • Fizyczna interakcja i zabawa
  • Ubezpieczenie dla psa.

To tylko niektóre z podstawowych potrzeb, o których trzeba pamiętać przy posiadaniu psa, więc przejrzyjmy te potrzeby.

Miłość

Psy potrzebują miłości tak samo jak ludzie, a ponieważ pies kocha swoich właścicieli bezwarunkowo, nie jest trudno kochać psa z wzajemnością. To jest bardzo ważne, aby dać swojemu psu miłość na jaką zasługuje, ponieważ nie dając psu czułości może to zmienić sposób, w jaki twój pies wchodzi w interakcje z ludźmi, jak również z innymi psami.

Miłość może zmienić sposób działania ludzi i tak samo jest w przypadku psów. Często zdarza się, że psy stają się agresywne, jeśli nie okazuje się im dużo czułości. Pies może również unikać interakcji z ludźmi, gdy nie wie, czym jest akt miłości.

Nie chciałbyś być na spacerze z psem, który potem warczy na innych ludzi lub zwierzaki. Byłoby nieprzyjemnie mieć psa, który atakuje innego psa lub człowieka tylko dlatego, że ma agresywne zachowanie ze względu na to, że nie ma miłości, której potrzebuje.

Okaż swojemu psu dużo miłości i czułości. Wystarczy zwykłe drapanie za uchem lub delikatne poklepywanie po głowie, aby Twój pies wiedział, że jest dobrym pieskiem lub suczką.

Jedzenie

Niewiarygodnie smutny jest widok bezpańskich psów, które z powodu braku pożywienia są w strzępach skóry i kości. Nie dość, że serce pęka na samą myśl, że pies jest przybłędą, to jeszcze fakt, że jego podstawowe potrzeby nie zostały zaspokojone, jest niezwykle przykry. Psy lub jakiekolwiek inne zwierzęta powinny być traktowane tak samo jak ludzie, co oznacza, że jedzenie jest koniecznością.

Nie jest to coś, przez co ktokolwiek lub jakiekolwiek zwierzę powinno przechodzić, więc upewnienie się, że jesteś w stanie kupić jedzenie dla swojego psa jest niezwykle istotne. Oczywiście, istnieje wiele różnych opcji, jeśli chodzi o jedzenie dla psów, co również może być nieco przytłaczające. Porozmawiaj więc z miejscowym weterynarzem, aby znaleźć najlepszą karmę dla swojego psa, która jest pełna składników odżywczych, aby zapewnić zdrową sierść, kości i zęby.

Następnie będziesz mógł zdecydować, która karma jest najlepsza dla Twojego psa i jakie są jego potrzeby żywieniowe, ponieważ każdy pies ma inne wymagania żywieniowe ze względu na rasę i wielkość. Musisz o tym wiedzieć, aby zapewnić swojemu psu wysokiej jakości pożywienie.

Ciepło i schronienie

Ciepło i schronienie to podstawowa potrzeba każdego człowieka i tak samo jest w przypadku Twojego psa. Nie oznacza to, że musisz pozwolić swojemu psu spać na swoim łóżku, ale dobrym pomysłem jest zapewnienie mu jego własnego łóżka. Chciałbyś, aby Twój pies spał wygodnie i było mu ciepło, zwłaszcza gdy jest zima.

Jeśli nie chcesz, aby Twój pies spał wewnątrz domu, to powinieneś kupić mu budę dla psa. Jest to sposób na to, by były bezpieczne i przytulne w domu dla psów, gdy są one na zewnątrz. Możesz umieścić koce i niektóre zabawki w domku dla psów, tak aby przynajmniej były one komfortowe i miały coś do zabawy.

tatiana-rodriguez-R8185aphQEs-unsplash-min

Aktywność fizyczna i zabawa

Jeśli pójdziesz pobiegać, prawdopodobnie zauważysz, jak wspaniale się po tym czujesz i to samo dotyczy Twojego psa. Fizyczna interakcja i zabawa dla Twojego psa jest bardzo ważna, ponieważ wzmacnia mięśnie i poprawia nastrój.

Interakcja z psem nauczy również Twojego pupila właściwego sposobu interakcji z innymi ludźmi, a nawet innymi psami. Możesz również zabrać swojego psa na szkolenie, kiedy jest szczeniakiem, aby nauczyć go, jak się zachowywać.

Zabawa z psem pozwoli mu wyładować całą swoją energię, co pomoże mu lepiej się zachowywać w domu i wokół niego. Zapobiegnie to gryzieniu butów lub bieganiu po domu. Regularna zabawa zmniejszy również ryzyko wystąpienia depresji u Twojego psa.

Ubezpieczenie dla psa

Kiedy posiadasz psa, najczęściej staje się on częścią rodziny, dlatego ubezpieczenie dla zwierząt jest ważne, jeśli chodzi o opiekę nad Twoim futrzanym maleństwem. Psy potrzebują lekarstw, szczepień, a czasem operacji, które mogą być kosztowne.

Chciałbyś być w stanie zapewnić swojemu psu opiekę, której potrzebuje, ale w przystępnej cenie. Jeśli coś przydarzyłoby się Twojemu psu, posiadanie ubezpieczenia dla zwierząt może sprawić, że opieka nad nim będzie o wiele łatwiejsza i lżejsza dla Twojego portfela.

W zależności od tego skąd pochodzisz powinieneś mieć do wyboru wiele opcji ubezpieczenia dla zwierząt. Upewnij się, że wybrana przez Ciebie polisa obejmuje podstawowe potrzeby, takie jak rutynowe szczepienia, badania kontrolne i pomoc w nagłych wypadkach.

Dodatkowe wskazówki jak dbać o swojego psa

Dla tych, którzy mieszkają w chłodnym klimacie, możesz zainwestować w kurtki dla psów, aby zapewnić swojemu pupilowi ciepło.

Kolejną podstawową potrzebą, o której nigdy nie powinieneś zapominać, jest umieszczenie na szyi psa obroży z identyfikatorem. Upewnij się, że Twoje dane znajdują się na obroży, więc jeśli Twój pies zaginie, a on lub ona zostanie znaleziony przez kogoś, kto będzie mógł skontaktować się z Tobą, aby przyjść i odebrać swoje futrzane maleństwo.

Możesz również rozważyć mikro chipowanie swojego psa, aby ludzie mogli zwrócić Ci Twojego pupila, jeśli zaginie.

I na koniec, powinieneś regularnie pielęgnować swojego psa, aby jego skóra i sierść pozostały zdrowe. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twój pies ma kudłatą sierść. Obcinaj psu paznokcie, jeśli staną się zbyt długie i szczotkuj jego zęby, aby utrzymać zdrowe dziąsła.


Jeśli nie jesteś w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb psa, nie zastanawiaj się nad jego kupnem. W rzeczywistości, jeśli możesz zapewnić swojemu psu tylko podstawowe potrzeby, chciałbym zapytać, czy powinieneś nawet trzymać psa. Jako najlepszy przyjaciel człowieka, oni naprawdę potrzebują dużo więcej niż tylko podstawy.

popular post

25 Najczęstszych problemów z zachowaniem psów: Nawyki i problemy, które nie są normalne

Domowe psy dzisiaj są o wiele lepsze niż 10 000 lat temu w zachowywaniu się tak, …

Czytaj dalej

Jak śpi pies i co to znaczy? Jedno z nich Cię zadziwi

One kochają spać. I kochają spać dużo, w każdym możliwym miejscu. Czasami wydaje …

Czytaj dalej

Dlaczego pies ciągle się na mnie patrzy?

**Czy Twój pies ciągle Cię obserwuje? **Jeśli zastanawiasz się “dlaczego …

Czytaj dalej

Dlaczego pies się boi i jak mu pomóc

Opieka nad lękliwym psem jest… Trudna. Wiedzą o tym najlepiej właściciele …

Czytaj dalej

Dlaczego pies mnie liże? Obalamy mity

Psy uwielbiają lizać. Liżą siebie, inne psy i oczywiście właściciela. …

Czytaj dalej

Dlaczego pies je trawę? Kilka sposobów żeby przestał

Jedzenie trawy przez psy jest dość często spotykane. Zwykle nie powoduje to …

Czytaj dalej

Dlaczego pies za mną chodzi? Tłumaczymy i podpowiadamy

Czy Twój pies podąża za Tobą jak cień? Jeśli Twój pies wszędzie chodzi za Tobą …

Czytaj dalej

Co zrobić gdy pies zjadł plastik - pierwsza pomoc

Jeśli widziałeś, że Twój pies zjadł plastik lub obawiasz się, że mógł to zrobić, …

Czytaj dalej

125+ imion dla psów oznaczających miłość

Jeśli jedna rzecz jest pewna, to fakt, że nasze psy wydobywają z nas to, co …

Czytaj dalej